TAKEVli GENÇLER ABD'de DÜNYA DÖRDÜNCÜSÜ

İzmir TAKEV Lisesi Öğrencileri Begüm Kınay ve Ece Derin Aydın hazırladıkları proje ile ABD'de düzenlenen ve dünyanın en önemli Bilim Yarışması kabul edilen ISEF'de Dünya Dördüncüsü olarak Türkiye'nin adını dünyaya duyurdu.

ABD'nin Phoenix şehrinde düzenlenen dünyanın en prestijli bilim fuarı ISEF Bilim Yarışmasına Türkiye'yi temsilen katılan TAKEV Fen ve Anadolu Lisesi öğrencileri' final gecesinden bir gün önce 'özel ödül'' kategorisinde iki ödül elde etmiş; ABD'de biraraya gelen bilim dünyasının takdirini kazanmıştı. 

Büyük ödül töreninde de Türkiye ve TAKEV Okulları büyük bir gurur yaşadı.

Takev Fen ve Anadolu Lisesi öğrencilerinden Ece Derin Aydın ve Begüm Kınay ; "Bilim bağımlılığı yener: Beyin hücrelerindeki reseptörlerin izlenmesinde yeni bir yaklaşım" adlı projeleriyle dünya dördüncüsü oldu.

Yarışmaya Dünya genelinde 77 ülkeden 1750 lise öğrencisi 1000'in üzerinde proje ile katıldı. Tüm Türkiye’den 11 lisenin 30 öğrencisi 18 proje ile finalistler arasında yer aldı. Türkiye’yi temsilen fuara katılan 11 liseden biri TAKEV Fen ve Anadolu Lisesi ve 30 öğrenciden 8’i TAKEV Okulları’ndan seçildi. TAKEV Lisesi Öğrencileri büyük ödül gecesinden bir gece önce de iki ayrı özel ödül alarak tüm dünyadan alkış topladı.

Tüm Başarılar


Üyeliklerimiz ve Desteklediklerimiz

Client logo
Client logo
Client logo
Client logo
Client logo
Client logo

Client logo
Client logo
Client logo