MUN ALMANCA KULÜBÜ SCHLESWIG-HOLSTEIN TOPLANTISINDA 

TAKEV Anadolu ve Fen Lisesi olarak MUNSH Almanca kulübü kapsamında Almanya’nın Schleswig-Holstein eyaletinin Kiel şehrinde düzenlenen MUNSH Birleşmiş Milletler simülasyonuna bu yıl 02.03.2016-08.03.2016 tarihleri arasında 11 öğrenci ile katıldık.

 

MUN konferansları öğrencilerimize sosyal yetenekleri ile karar alma yetilerini geliştirme imkânı sunuyor.  Konferanslar esnasında, katılımcılar ülkelerini temsil ederken topluluk karşısında konuşma, grup içi iletişim,  Almanca dilini geliştirme, politik araştırma ve analiz, aktif dinleme, başarılı müzakere, çatışma çözme, not alma ve teknik metin hazırlama gibi çok çeşitli yeteneklerini sergileme ve geliştirme olanağı buluyorlar. Bu proje başta Birleşmiş Milletler, Avrupa Birliği, Harvard ve benzeri saygıdeğer üniversiteler tarafından destekleniyor.

 

Farklı komitelerden oluşan Birleşmiş Milletler'in öğrenciler tarafından yapılan organizasyonu olan ve bu sene göçmen sorunlarını (Letz­ter Aus­weg Flucht? Auf der Suche nach Frie­den und Men­schen­rech­ten.konu alan konferansta öğrenciler temsil ettikleri ülkelerin delegeleri olarak, bu uluslararası soruna çözüm aradılar.

 

Birleşmiş Milletlerde bulunan komiteleri içeren ve Alman lise ve üniversite öğrencilerinin yanı sıra yedi farklı ülkenin öğrencilerinin de katılım sağladığı konferansta öğrencilerimiz başarılı katılımları ile bizleri gururlandırdı.

Tüm Başarılar


Üyeliklerimiz ve Desteklediklerimiz

Client logo
Client logo
Client logo
Client logo
Client logo
Client logo

Client logo
Client logo
Client logo