Lego Ligi’nde Türkiye’nin En İyileri Yine Takev’den...

8. Lego Ligi Türkiye Turnuvası’nda, TAKEV Lisesi öğrencileri Türkiye üçüncüsü olurken, TAKEV İlköğretim Okulu Öğrencilerinin hazırladığı robot performansı ise “En İyi Mekanik Tasarım” ödülünü aldı.

Tüm Türkiye’ den 80 takımın katılımı ile ODTÜ Kültür ve Kongre Merkezi’ nde düzenlenen FLL Bilim Kahramanları 8.Türkiye Turnuvası’nda, TAKEV Lisesi “QR Barcode” takımıyla yarıştı. İzmirli TAKEV Lisesi öğrencileri Türkiye’nin en iyi takımları arasına girerek,”EN İyi Robot Performansı Türkiye 3.lüğü” ödülünü kazandı.
Ayrıca teknik sunum ve proje sunumunda da en iyi 8 takım arasında yerini alan TAKEV QR Barcode Takımı,  tüketiciyi bilgilendirmek için “Ürün güvenlik sertifikaları, Son kullanma tarihi ve Alerjen maddeler” hakkında fiş üzerinde bilgi vermeyi sağlayan projeleri “Kare Barkot  Sistemi” ile büyük ilgi topladılar.

Aynı turnuvada yarışan TAKEV İlköğretim Okulu öğrencilerinden oluşan Rbotica Takımı ise hazırladıkları robot performansı ile Türkiye’nin “En İyi Mekanik Tasarım” ödülünü almaya hak kazandılar. TAKEV Öğrencilerinin FLL Turnuvasında farklı kategorilerde sergiledikleri ve elde ettikleri başarılar İzmir’e ve TAKEV Okulları’na büyük gurur yaşattı.

Tüm Başarılar


Üyeliklerimiz ve Desteklediklerimiz

Client logo
Client logo
Client logo
Client logo
Client logo
Client logo

Client logo
Client logo
Client logo