Ulusal ENVIRONMENTED Toplantısı’nda TAKEV Lisesi öğrencileri fark yarattı ...

Ulusal ENVIRONMENTED Toplantısı 8-10 Haziran 2012 tarihleri arasında Türkiye’nin çeşitli illerinden gelen 112 öğrencinin katılımıyla TED İstanbul Koleji’nde gerçekleşti. Katılan  her okulun, yaşadığı kentin çevre sorunlarına çözüm aradığı toplantıda, TAKEV Lisesi öğrencilerinin “İzmir Körfezi Ağır Metal Kirliliği” üzerine hazırladığı bilimsel çalışmalar, alan araştırmaları, Körfez bölgesi’nde yaşayanlar,balıkçılar, konunun uzman akademisyenleri  ve liman , marina ve Büyükşehir Belediyesi yetkilileri ile röportajlardan oluşan durum tespit raporunu sundu. Farklı okullardan gelen öğrenciler,  tespit ettikleri kentlerinin çevre sorunlarına komitelere ayrılarak çözümler aradılar. Çözümlerini hep birlikte tartışarak sonuç raporu oluşturdular. 
Hazırladıkları sonuç bildirgesi Çevre Bakanlığı’na sunulacak olan öğrenciler çevre konusundaki duyarlılıklarını toplantı süresince de ortaya koydular. Okulumuz öğrencileri İngilizce olan sunum ve komite çalışmalarında yine bir adım öne çıkmayı başardılar. Toplantı sonunda öğrencimiz Ayça Öner en iyi delege seçilerek çalıştayda yalnızca bir öğrenciye verilen “Jury’s Special Award” ödülünü,  Ahmet Berk Selvi ve Ahmet Uğur Nergiz ise çözüm önerileri ve komite içindeki aktif çalışmaları ile en yaratıcı ve uygulanabilir çözümü sunarak “Best Creative Solution and Advocacy Award” ödülünü kazandılar.

 

Bu yıl yürütülen çevre etkinliklerinin son çalışmasında da faklı bakış açılarını, bilimsel çalışma disiplinlerini, sosyal yeteneklerini  ve dil başarılarını sergileyen öğrencilerimizi kutluyor ve başarılı çalışmalarının devamını diliyoruz.

Tüm Başarılar


Üyeliklerimiz ve Desteklediklerimiz

Client logo
Client logo
Client logo
Client logo
Client logo
Client logo

Client logo
Client logo
Client logo