TAKEV Öğrencisi Nobel’e Aday...

Polonya Bilim Akademisi’nin fizik araştırmalarına ilgi duyan lise öğrencileri arasında 20 yıldır düzenlediği “Uluslararası The First Step to Nobel Prize in Physics ”(Fizikte Nobel Ödülüne İlk Adım) yarışmasında TAKEV Fen ve Anadolu Lisesi Öğrencisi Ahmet Berk Selvi BİRİNCİ SEÇİLDİ. Selvi’nin araştırma projesi ,Fizik alanında bilimsel proje yapan dünyanın en iyi çalışmaları arasından seçilerek birinci oldu. 
Ödül olarak Polonya Bilimler Akademisi Fizik Enstitüsü’ne 5 Kasım- 2 Aralık 2012 tarihleri arasında Fizik Projesi ile ilgili araştırma yapmak  üzere  davet alan Berk, 20 yıl içinde Türkiye’den davet alan 4. öğrenci olarak büyük bir başarıya imza attı.  
“Ferromanyetik maddelerin Curie sıcaklığının belirlenmesinde yeni bir yöntem ” adlı çalışması ile dünyanın sayılı öğrencilerini geride bırakan Berk, her yıl  60’dan fazla ülkeden lise düzeyinde  2000’in üzerinde araştırmacının katıldığı yarışmada ülkesine kazandırdığı başarı ile TAKEV Okullarına büyük gurur yaşattı. 


Polonya Bilimler Akademisi Fizik Enstitüsü’nün ve Avrupa Fizik Topluluğu’nun başkanı Prof. Dr Maciej Kolwas tarafından gönderilen davetiye ile dünya çapında ünlü birçok akademisyenle çalışma fırsatı bulacak olan Berk’in ,Varşova’ya yola çıkmaya hazırlanırken geleceğin bilim insanı olma yolunda bir adım daha atacak olması ailesini ve tüm öğretmenlerini sevindirdi.

Tüm Başarılar


Üyeliklerimiz ve Desteklediklerimiz

Client logo
Client logo
Client logo
Client logo
Client logo
Client logo

Client logo
Client logo
Client logo