ABD ‘DE TÜRK YARATICILIĞINI TAKEV TEMSİL EDECEK

Tüm dünyada çocukları yaratıcı düşünmeye ve  çalışmaya yönlendirmenin en iyi yolu olarak kabul edilen Destination Imagination Yarışmasında iki  farklı kategoride Türkiye birinciliği elde eden TAKEV öğrencilerine yine ABD yolu göründü. Dünyanın en büyük  çözüm geliştirme organizasyonu olan Destination ImagiNation’ın her yıl İstanbul Robert College’de düzenlenen Türkiye elemelerine damgalarını vuran TAKEVliler bu yıl da ödülleri topladı.TAKEV Özel İlköğretim Okulu tam iki  ayrı kategoride elde ettiği  Türkiye birinciliği ile ülkemizi  ve Türk gencinin yaratıcılığını ABD’de temsil hakkı kazandı. TAKEV Lisesi’nden yarışmaya katılan takımlar ise yarıştıkları kategorilerde Türkiye ikinciliği ve Türkiye üçüncülüğü elde etti.

Yarışmaya, organizasyona üye Türkiye’nin seçkin okullarından  toplam 51 takım katıldı. Öğrencilerinin takımlar halinde yarıştığı etaplar hayli zorlu ve çekişmeli geçti.  Yerel finaller olarak her ülkede gerçekleştirilen ve etaplar halinde yapılan yarışmada takımlardan “sınırlı zamanda sınırlı metaryallerle yaratıcı buluşlar” gerçekleştirmeleri istendi.  Zorlu elemeleri büyük başarıyla tamamlayan 5 farklı takımdan oluşan TAKEV öğrencileri , ülkemizi Mayıs ayında , ABD’nin Knoxville Tennessee Şehri’nde  gerçekleşecek dünya finallerinde temsil edecek. Destination Imagination organizasyonunun düzenlediği bu yarışmaları yaratıcı düşünceyi geliştirdiği ve gün ışığına çıkardığı için çok önemsediklerini belirten TAKEV Okulları Kurucu Temsilcisi Nur Yaraş,” öğrencilerimiz beş yıldır üst üste Robert Kolej’de gerçekleşen bu yarışmadan şampiyonlukla dönüyorlar. Biz de doğal olarak her yıl hedefimizi büyütüyoruz.Bu yıl Dünya sıralamasında yer alacaklarından ve İzmir’in adını yeniden dünyaya duyuracaklarından eminim” dedi.

Destination ImagiNation Programı Nedir?

Destination ImagiNation merkezi Glassbaro, New Jersey’de olan , dünyanın  en büyük kar amacı gütmeyen yaratıcı çözüm geliştirme organizasyonudur.Her yaş için programları yıllık olarak 50 eyalet ve 40 ülkeden 300 bin’in üstünde insana erişmektedir. Aynı zamanda ilkokuldan üniversiteye kadar her seviye için her yıl farklı ve heyecan verici Takım Yarışmaları ve Anlık yarışmalar düzenler. Yarışmaların bir ulusal bir de uluslar arası olmak üzere iki etapta yapılır. Destination Imaginatıon bu yarışmaların ve eğitimlerin hazırlığında özel yaratıcı çözüm geliştirme metodlarından yararlanır.

Tüm Başarılar


Üyeliklerimiz ve Desteklediklerimiz

Client logo
Client logo
Client logo
Client logo
Client logo
Client logo

Client logo
Client logo
Client logo