TÜBİTAK GİRİŞİMCİLİK YARIŞMASI TÜRKİYE İKİNCİSİ TAKEV

Genç neslin yenilikçi ve  girişimci düşünce yeteneğini teşvik amacıyla TÜBİTAK tarafından bu yıl ilki gerçekleştirilen 1. TÜBİTAK Liselerarası Yenilikçi ve Girişimcilik yarışmasında, TAKEV Lisesi öğrencileri, 663 proje arasında Türkiye İkincisi oldu.

Lise öğrencisi gençlerin, Çevre, Sağlık, Ulaşım, Enerji, Gıda ve Turizm alanlarında belirlenmiş sorunlara ilişkin çözüm önerileri ile katıldığı yarışmada, TAKEV öğrencileri, tüketicinin gıda güvenliği konusunda bilgilenmesini ve güvenli alışverişi garantileyen “QR Barcode” projesi, Türkiye’nin en iyi iki projesinden biri seçilerek İzmir’e büyük gurur yaşattı.

TAKEVli Tutku Ecem Rehber, Elif Özkök, Onur Keklik ve Berk Buluğ’un hazırladığı proje, marketlerde gıda ürünü reyonlarında bulunacak tabletlerden veya cep telefonlarından kullanılabilmeleri için geliştirdikleri bir yazılım olması ile dikkat çekiyor.  TÜBİTAK tarafından düzenlenen yarışma, yenilikçilik temelli ve yaratıcı düşünme yeteneğine sahip gençlerin girişimcilik sürecini destekleme, farkındalıklarını artırma amacı taşıyor.

Tüm Başarılar


Üyeliklerimiz ve Desteklediklerimiz

Client logo
Client logo
Client logo
Client logo
Client logo
Client logo

Client logo
Client logo
Client logo