TAKEV HOLLANDA 'DA DÜNYA ŞAMPİYONU...

Bu yıl Hollanda’da gerçekleşen ROBOCUP 2013 Eindhoven Dünya Şampiyonası'nda TAKEV Öğrencileri dünya şampiyonu oldu.
Her yıl farklı bir kıtada ve farklı bir ülkede düzenlenen ROBOCUP Dünya Robot Şampiyonası, bu yıl Hollanda'da gerçekleşti. Şampiyonada ülkemizi iki farklı robot tasarımıyla temsil eden TAKEVli öğrencilerin tasarladığı robotlar, Dünya 1.liği ve Dünya 3.lüğü elde etti.
Bu yıl 20. Düzenlene turnuva major ve junior lig olmak üzere iki kategoride yapıldı. Dünyanın önde gelen teknik üniversitelerinden takımların yarıştığı turnuvaya 42 farklı ülkeden 1500 katılımcı iştirak etti. Arama kurtarma, futbol ve dans olmak üzere üç farklı kategoride yapılan Junior lige Türkiye’den davet alan tek okul ise TAKEV oldu. TAKEV İlköğretim Okulu öğrencilerinin yarıştığı iki takımından biri olan Robotica takımı arama kurtarma dalında 33 takımla yarışarak Dünya üçüncüsü olurken; Dance kategorisinde yarışan RoboTakev takımı ise en iyi robot yapım ödülünü alarak teknik alanda 20 takım arasında birinci seçilerek dünya şampiyonu oldu. TAKEV Robot Takımı önümüzdeki yıl Brezilya’ da gerçekleşecek olan turnuvaya katılma şansını elde etti.

 

18 yıldır düzenlenen organizasyon tarihinde ülkemizi temsil etme sorumluluğunu üst üste üç yıldır elde eden TAKEV Özel İlköğretim Okulu öğrencileri bu performanslarıyla Dünyanın en iyileri arasına girerek İzmir’in adını dünyaya bir kez daha duyurdu. Dünya şampiyonu öğrenciler okullarında sevinç gösterileri ile karşılandı.

Tüm Başarılar


Üyeliklerimiz ve Desteklediklerimiz

Client logo
Client logo
Client logo
Client logo
Client logo
Client logo

Client logo
Client logo
Client logo