ÜNİVERSİTELER ARASI ROBOLEAGUE'DE TÜRKİYE ŞAMPİYONU TAKEV

Türkiye’nin önde gelen teknik üniversitelerinin yarıştığı IZTECH RoboLeague’de TAKEV Anadolu ve Fen Lisesi takımı, tek lise takımı olarak 7 üniversite takımını eleyip Türkiye Şampiyonu oldu.

 

Robot teknolojilerinin sergilendiği, farklı kabiliyetlerde robotların birbirleriyle mücadele ettiği bir organizasyon olan  IZTECH RoboLeague (IRL)26-27 Ekim 2013 tarihlerinde İzmir Yüksek  Teknoloji Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleşti. Aynı zamanda teknoloji sektöründe kalifiye mühendis olmaya aday öğrencileri buluşturan organizasyona , Türkiye’nin önde gelen üniversitelerinden çok sayıda takım katıldı. Yenilikçi Robot Yarışması’nda tek lise takımı olarak 3 farklı takımla yarışan TAKEV Anadolu ve Fen Lisesi öğrencileri, Serbest Kategori’de 7 üniversite takımı ile yarıştı.

“Görme Engelliler için Gözlük” projesi ile değerlendirme jürisinin büyük beğenisini toplayan TAKEV Lisesi öğrencileri, Türkiye’nin önde gelen üniversitelerini eleyerek Türkiye Şampiyonu oldu. TAKEV Lisesi Takımı, tasarladıkları gözlük ile çevrelerindeki 70 cm ve 30°lik alan içine Kızılötesi Işık göndererek  engelleri algılayıp titreşim motoru ile uyarı veren bir sistem geliştirdiler. Yarışmanın ikincisi İstanbul Teknik Üniversitesi, üçüncüsü ise Marmara Üniversitesi oldu.

Tüm Başarılar


Üyeliklerimiz ve Desteklediklerimiz

Client logo
Client logo
Client logo
Client logo
Client logo
Client logo

Client logo
Client logo
Client logo


-->