FLL TURNUVASINDA ÖDÜLLERİ TAKEV TOPLADI

Yaşar Üniversitesi’nde iki gün boyunca süren Bilim Kahramanları Turnuvasına  7 farklı takımla katılan TAKEV Okulları, 11 farklı kategoriden üçünde birincilik elde ederek turnuvaya damga vurdu.

  

Bilim Kahramanları Buluşuyor İzmir Turnuvası’nda, üç farklı kategoride birincilik elde eden TAKEV Okulları  Öğrencileri, İstanbul’da düzenlenecek turnuvaya 3 farklı takımıyla katılma hakkı elde etti. Dünyanın en büyük çocuk bilim etkinliği olan First Lego League bölge elemeleri  için, Yaşar Üniversitesi’nde yapılan turnuvada 43 takım 2 gün boyunca kıyasıya mücade etti.  "Doğanın Gücü" teması kapsamında afet öncesiafet sırasında ve afet sonrasında hayatta kalabilmek için ürettikleri yenilikçi robot çözümlerini jüri üyeleri ile paylaşan Bilim Kahramanları, 22-23 Mart’ta İstanbul’da düzenlenecek Ulusal Turnuvaya katılmak için kıyasıya yarıştı. TAKEV ilköğretim okulu öğrencileri  En İyi Strateji ve Yenilikçi Robot Tasarımı Ödülü alırken; TAKEV Lisesi öğrencilerinden oluşan iki farklı takım Duyarlı Profesyonellik ve Robot Tasarım Jürisi kategorilerinde birincilik elde etti.

 

Bilim Kahramanları Buluşuyor /FIRST® LEGO® League

 Başarılı mühendis, mucit, girişimci Dean Kamen’in 1998 yılında teknoloji ve bilim alanında topluma yararlı liderler yetiştirmek amacıyla başlattığıFIRST® LEGO® League (FLL)dünya genelinde 80 ülkeden 230.000’den fazla çocuğun katıldığı büyük bir platforma dönüştüFIRST® LEGO® League, Türkiye’de “Bilim Kahramanları Buluşuyor” adıyla 10 yıldır düzenleniyor.

 Çocukların popstar ve futbolcu olma hayaliyle büyüdüğü ve büyütüldüğü (ama istatiksel olarak bu seviyelere gelme şanslarının çok küçük olduğu) dünyamızda, bu deneyim çocuklara “bilim insanı, mühendis olabilirsiniz” diyerek farklı bir yol açıyor. Eğer bilimsel olmayı “denemek,  yanılmak ve cesaretle, yılmadan tekrar denemek” diye tanımlarsak, Bilim Kahramanları iddia ediyor: “her çocuk mucit doğar.”

Tüm Başarılar


Üyeliklerimiz ve Desteklediklerimiz

Client logo
Client logo
Client logo
Client logo
Client logo
Client logo

Client logo
Client logo
Client logo