ABD BİLİM FUARINDA TAKEV DÜNYA DÖRDÜNCÜSÜ

İzmir TAKEV Anadolu Lisesi öğrencilerinin hazırladığı TÜBİTAK Fizik Projesi, Amerika 'nın Los Angeles kentinde gerçekleşen dünyanın en büyük Bilimsel Yarışması kabul edilen Intel Uluslararası Bilim ve Mühendislik Fuarı'nda dünya dördüncüsü oldu. TAKEV Lisesi öğrencileri Selvi ve Karaesmen, aynı zamanda Türkiye’ye Intel Isef Yarişmasından ilk Fizik ödülünü getiren öğrenciler oldu.

 

TAKEV  Anadolu Lisesi 12. sınıf öğrencileri Ahmet Berk Selvi ve Mehmet Ege Karaesmen; 11-16 Mayıs 2014 tarihinde Amerika 'nın Los Angeles kentinde gerçekleşen 7O den fazla ülkeden yaklaşık 2000 projenin yarıştığı dünyanın en büyük Bilimsel yarışması’ndan TÜBİTAK birinciliği elde eden projeleri ile ülkemizi başarıyla temsil etti. TAKEV li öğrenciler,  Intel Uluslararası Bilim ve Mühendislik Fuarı'nda Fizik projeleri ile  Dünya Dördüncülüğü elde etti.

"Low Cost and High Temperature Vibrating Sample Magnetometer" adlı projeleri ile Ferromanyetik malzemelerin manyetik özelliklerini belirlemeyi hedefleyen genç bilim adamları ,Fuar süresince Dünya'nın  bir çok yerinden gelen akademisyenlerin takdirini topladı.TAKEV Lisesi öğrencileri Selvi ve Karaesmen, Türkiye ye Intel Isef yarismasindan ilk Fizik ödülünü getiren gençler oldu. 

Tüm Başarılar


Üyeliklerimiz ve Desteklediklerimiz

Client logo
Client logo
Client logo
Client logo
Client logo
Client logo

Client logo
Client logo
Client logo