ALMANYA CUMHURBAŞKANI’NDAN TAKEV GENEL MÜDÜRÜNE LİYAKAT NİŞANI...

TAKEV Okulları Genel Müdürü Gönül Ketenci, Almanya Federal Cumhuriyeti tarafından Federal Liyakat Nişanı ile onurlandırıldı. 

 

İzmir ve Ege Bölgesi’nde 2001 yılından bu yana, başta Almanca olmak üzere iki yabancı dil ile eğitim veren tek ve ilk özel okul olan TAKEV Okulları’nın  Genel Müdürü Gönül Ketenci, Türkiye –Almanya ilişkilerine eğitim ve kültür alanında yaptığı katkılardan dolayı Liyakat Nişanı ile onurlandırıldı. Ketenci’ye nişanı, Başkonsolos Thomas Gerlach tarafından Başkonsolos bahçesinde düzenlenen ve başta TAKEV Okulları Kurucu Temsilcisi Nur Yaraş olmak üzere seçkin bir davetli topluluğunun katıldığı resepsiyonda takdim edildi.

Başkonsolos Thomas Gerlach nişan takdiminden önce yaptığı konuşmada, nişanın politik, ekonomik, kültürel ve manevi alanlardaki başarıları ödüllendirmek üzere Federal Almanya Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sayın Joachim Gauck tarafından verildiğini belirterek, Gönül Ketenci’nin liyakat nişanına  uzun yıllar Türkiye –Almanya ilişkilerinde özellikle eğitim ve kültür alanında  yaptığı çalışma ve katkılardan dolayı layık görüldüğünü söyledi. Almanya Federal Cumhuriyeti Liyakat Nişanı’nı takdim etmenin bir diplomat için en güzel ve soylu görevlerden biri olduğunu söyleyen Başkonsolos Gerlach,”Sayın Ketenci, 2001 yılından bu yana TAKEV Okulları Genel Müdürlüğü görevini başarıyla yürütüyor. Bu görevleri çerçevesinde TAKEV konseptinin başarı ortağı olmuş ve  bir çok çift dili aktiviteler ve Alman Kültürünü tanıtmaya yönelik okul içi etkinliklerle TAKEV Okullarıyla adeta  Almanya - Türkiye arası harika bir kültürel köprü inşa etmiştir.İzmir gibi ekonomik açıdan değerli bir yerde duran şehirde anaokulundan üniversiteye kadar Almanca eğitim veren tek okuldur TAKEV.TAKEV öğrencileri 2007’den bu yana Almanca dil yeterlilik sınavlarında çok güzel başarılara imza attılar. Bu diploma Türk gençlerine Alman üniversitelerinde okuma imkanı tanınıyor.Okulun yüksek eğitim seviyesi, kendini üniversite kabul sınavlarında ve Almanya Akademik Değişim servisinin TAKEV öğrencilerine verdiği eğitim burslarıyla her alanda gösteriyor. Tüm bunlar Gönül Ketenci’nin tükenmeyen çalışmaları, ehli eğitimci kişiliği ve yaratıcılığı olmadan düşünülemezdi.

Bu ağ özellikle gençlerimizin girişimi ve çalışmaları ile gelecekte Türk-Alman ilişkilerini daha da güçlendirecektir.” Dedi.,

İlk çocukluk ve gençlik yıllarını geçirdiği ve büyük bir sevgi ile bağlı olduğu Almanya’nın Cumhurbaşkanı tarafından Liyakat nişanı ile onurlandırılmaktan büyük onur duyduğunu söyleyerek nişanı teslim alan Gönül Ketenci ise törende duygusal anlar yaşadı.

Ülkesine aşık, milli kimliği ile gurur duyan aydın bir Türk kadını olarak Alman kültürüne ve Almanya' ya olan bağının yıllar içinde artarak büyüdüğünü , bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da iki ülkenin kültürel ilişkilerine katkı koymak için çalışacağını söyleyen Gönül Ketenci, “yakın gelecekte TAKEV Okulları misyonu ile yetişmiş parlak gençlerimiz Türkiye Almanya arasında süre gelen kültürel-ticari ve siyasi ilişkilerde sağlam bir zincirin halkaları olacaklar. Ve bu ilişkileri maksimum seviyeye taşıyıp katkı koyacaklar.

Bu süreçte benimle omuz omuza, yan yana olan; bana inanan ve bu başarının en önemli paydaşı olan yol arkadaşıma,  TAKEV Okulları Kurucu Temsilcisi Sayın Nur Yaraş' a öncelikli olarak teşekkür etmek istiyorum.” Dedi. 

Tüm Başarılar


Üyeliklerimiz ve Desteklediklerimiz

Client logo
Client logo
Client logo
Client logo
Client logo
Client logo

Client logo
Client logo
Client logo