LYS’ DE TAKEV MEZUNLARI DERECE REKORU KIRDI.

Bu yıl  946 bin 244 adayın başvurduğu Lisans Yerleştirme Sınavlarında (LYS), TAKEV Lisesi öğrencileri bir rekora imza attı.

TAKEV Lisesi öğrencisi Berkay Özerbay Türkiye 29. su olurken ,

 TAKEV Lisesi Mezunları, ilk yüzde 10 derece ;ilk binde 33 derece;

ilk üç binde 65 derece ve ilk 5000’de 150 derece elde etti. Elde ettikleri derecelerle İzmir’in Türkiye başarısındaki yerini ve kaderini değiştiren öğrenciler aynı zaman da son üç yıldır TAKEV Okulları mezunlarının üniversite sınavlarında yakaladığı başarının tesadüf olmadığını bir kez daha ortaya koydu.

Anaokulundan üniversiteye uzanan köklü ve devamlılığı olan eğitim sürecinin aldığı sonuçtan büyük gurur ve mutluluk duyduklarını belirten TAKEV Okulları Kurucu Temsilcisi Nur Yaraş ,”her zaman bireysel değil kitlesel başarının ön plana çıktığı TAKEV Okulları’nda en başından itibaren kendi insan kaynaklarımızla elde ettiğimiz bu sonucu alkışlıyor öğrenci ve öğretmenlerimi kutluyorum. Sınav başarısına değil yaşam başarısına endeksli eğitim anlayışımızın bugün geldiği noktayı öğrencilerimiz bir kez daha ortaya koydu. Sadece üniversite derecesi değil aynı zamanda dil ve sosyal alanlardaki başarıları ile geleceğe TAKEVliler yön verecek. İddialıyız “ dedi.

Tüm Başarılar


Üyeliklerimiz ve Desteklediklerimiz

Client logo
Client logo
Client logo
Client logo
Client logo
Client logo

Client logo
Client logo
Client logo