Öğrencimiz Giray Erol, RoboSchool Kampı’ndan döndü

Chemnitz Teknik Üniversitesinde gerçekleşecek Roboschool Kampı’na katılma hakkı elde eden 10 Türk öğrenciden biri olan TAKEV Anadolu Lisesi 10. sınıf Öğrencimiz Giray Erol , 20 öğrenci ile katıldığı kamptan önemli kazanımlarla geri döndü.

Zorlu elemeler ve başarılı bir sözlü mülakat sonrası bu kampa katılmaya hak kazanan Giray Erol, 10 Alman ve 10 Türk öğrenci ile katıldığı  burslu programda, robotik konusunda mekanik, elektrik ve elektronik ile ilgili teorik derslere katılarak aynı zamanda bu derslerin  pratik uygulamalarına katıldı.

Robot yazılımlarının Robot programlamasına nasıl uyarlanacağı üzerine çalışma şansı da yakalayan Erol, programa katılan ekiple birlikte Volkswagen fabrikasında incelemelerde bulunarak fabrikada çalışan robotları ienceleme fırsatı buldu. Programın sonunda yapılan robot yarışmasında tasarladığı robot ikinci seçilen Giray Erol, NAO adı verilen insansı robot çalışmasına da  katkıda bulunma şansı elde etti.

Bu program sayesinde robotik ile ilgili donanım ve yazılım konusunda bilgi birikimi artan öğrencimiz Giray Erol , Türkiye’ye robot programlaması konusunda çok önemli kazanımlarla geri döndü...

Tüm Başarılar


Üyeliklerimiz ve Desteklediklerimiz

Client logo
Client logo
Client logo
Client logo
Client logo
Client logo

Client logo
Client logo
Client logo