ÜÇ TAKIMLA ŞAMPİYON OLAN TAKEV DI’DA TARİH YAZDI

TAKEV Okulları  Destination Imagination Ulusal Turnuvası’nda tarih yazarak Ege Bölgesi’nin yüz akı oldu. İstanbul Robert Kolej’de gerçekleşen ve Türkiye’nin seçkin okullarından yüzlerce öğrencinin yaratıcılık ve anlık çözüm geliştirme becerilerini ortaya koyduğu yarışmada TAKEV Okulları,  üç takımla Türkiye Şampiyonu olurken 5 takımla Türkiye İkincisi, üç takımla Türkiye Üçüncülüğü elde etti. TAKEVliler ülkemizi ABD’de gerçekleşecek finallerde temsil edecek.

 

İstanbul Robert Kolej’de gerçekleşen dünyanın en büyük yaratıcılık organizasyonu olan “Destination Imaginationulusal turnuvasına 11 takımla katılma hakkı elde eden TAKEV Okulları, 11 takımıyla aynı anda derece elde en başarılı okul oldu. Turnuvada  yaratıcılıklarını , zekalarını ve çözüm geliştirme becerilerini takım çalışmasıyla ortaya koyan  TAKEV Öğrencileri üç farklı takımla Türkiye şampiyonu  oldu. İlköğretim ve Lise kategorisinde toplam 11 farklı takım ile okullarını ve Ege Bölgesi’ni temsil eden TAKEV Öğrencilerinin oluşturduğu takımlar, üç  ayrı ı kategoride Türkiye Şampiyonu olarak  Amerika Birleşik Devletleri’de  gerçekleşecek dünya finallerine katılma hakkı elde etti.  Ulusal Turnuvada yarışan TAKEV Okulları öğrencileri yine en çok ödül alan okul olarak tarih yazdı. Şampiyonluğun yanı sıra 5 takımı Türkiye İkincisi, üç takımı da Türkiye Üçüncülüğü elde eden okulun öğrencileri İzmir’e zaferle döndü.

Gençlere yaratıcılık, eleştirel düşünme, takım içinde çalışabilme, zamanı en iyi şekilde kullanma ve problem çözme becerileri kazandırmayı amaçlayan böylesi büyük bir organizasyonda  elde edilen olağanüstü sonuç TAKEV Okulları’nda coşku ve sevinçle kutlanıyor.

Tüm dünyada çocukları yaratıcı düşünmeye ve  çalışmaya yönlendirmenin en iyi yolu olarak kabul edilen Destination Imagination Yarışmasında 11 farklı   kategoride derece elde eden  TAKEV Okulları Kurucu Temsilcisi Nur Yaraş, “ Türkiye’nin en seçkin okullarından öğrencilerin zorlu etaplarda yaratıcılıklarını  gün ışığına çıkaran bu yarışmayı ve elde edilen başarıyı  ayakta alkışlıyorum. Ülkemizi üç farklı takımla ABD’de temsil edecek öğrencilerimle ve öğretmenleriyle gurur duyuyoruz. Toplam 11 takımla katıldık ve tüm öğrencilerimiz neredeyse ödülleri toplayarak yine başarılarını Türkiye çapında ortaya koydular. Dünya finallerinde de dereceye girerek Türkiye’nin ve Bölgemizin adını dünyaya duyuracaklarından eminim, onlara güveniyorum “ dedi.

 

Destination ImagiNation Programı Nedir?

Destination ImagiNation merkezi Glassbaro, New Jersey’de olan , dünyanın  en büyük kar amacı gütmeyen yaratıcı çözüm geliştirme organizasyonudur.Her yaş için programları yıllık olarak 50 eyalet ve 40 ülkeden 300 bin’in üstünde insana erişmektedir. Aynı zamanda ilkokuldan üniversiteye kadar her seviye için her yıl farklı ve heyecan verici Takım Yarışmaları ve Anlık yarışmalar düzenler. Yarışmaların bir ulusal bir de uluslar arası olmak üzere iki etapta yapılır. Destination Imaginatıon bu yarışmaların ve eğitimlerin hazırlığında özel yaratıcı çözüm geliştirme metodlarından yararlanır.

Tüm Başarılar


Üyeliklerimiz ve Desteklediklerimiz

Client logo
Client logo
Client logo
Client logo
Client logo
Client logo

Client logo
Client logo
Client logo


-->