NOBELE ADAY TAKEVLİLER

POLONYA Bilim Akademisinin  “FİZİKTE NOBEL ÖDÜLÜNE İLK ADIM” yarışmasında, TAKEV Lisesi öğrencileri yeniden  ŞEREF MANSİYONU ÖDÜLÜNE sahip oldu. Böylelikle uluslararası bilim çevrelerinde büyük prestije sahip bu ödüle TAKEV Lisesi öğrencileri dördüncü kez sahip oldu.

 


Polonya Bilim Akademisi’nin fizik araştırmalarına ilgi duyan lise öğrencileri arasında düzenlediği “24.Uluslararası The First Step to Nobel Prize in Physics ”(Fizikte Nobel Ödülüne İlk Adım) yarışmasında TAKEV Fen ve Anadolu Lisesi Öğrencileri Mehmet Bora Turan ve Utku Budak “HonorableMention” Şeref mansiyonu ödülüne layık görüldü.

 “Mavi LED üzerine kaplanan dalga boyu dönüştürücü fosfor materyal ile beyaz ışık elde eden ve optik özelliklerini araştıran öğrenciler “OrganicPhosphor-Conversion White LightEmittingDiode” makaleleri ile dünyanın sayılı öğrencilerini geride bırakarak her yıl  60’dan fazla ülkeden lise düzeyinde  2000’in üzerinde araştırmacının katıldığı yarışmada ülkemize kazandırdıkları başarı ile büyük gurur yaşattı. 

Yüksek prestije sahip bu yarışmada önceki  yıllarda TAKEV Lisesi’nden Ahmet Murat Turan, Mehmet Ege Karaesmen şeref mansiyonu ödülü alırken; Ahmet Berk Selvi ise  Nobel Ödülü’nün sahibi olmuştu.

Tüm Başarılar


Üyeliklerimiz ve Desteklediklerimiz

Client logo
Client logo
Client logo
Client logo
Client logo
Client logo

Client logo
Client logo
Client logo