TAKEV ÖĞRENCİLERİ CONFERENCE OF PARTİES’DE

7-8 Aralık 2015 tarihinde Conference of Parties (COP21) adı altında Paris’te yapılacak konferansta Türk gençliğini  TAKEV öğrencileri Sina Develioğlu ve Nehir Onay temsil edecek. Danışman öğretmenleri Kadriye Özmen ile birlikte büyük bir heyecan içinde konferansa hazırlanan öğrencilerimiz, bundan 15 yıl önce imzalanan KYOTO protokolünün yenilenmesi konusunda bildiri sunup görüşlerini dünya gençleri ile paylaşacaklar.

Amacı dünyadaki karbondioksit salınımını azaltarak yerkürenin ısınmasını engellemeye çalışılmak olan KYOTO protokolü ile dünya ülkelerinin çevre sorunlarını engellemesi amaçlanıyor.

TAKEV Lisesi öğrencileri geçtiğimiz Mayıs ayında da yine dünya çevre sorunlarının tartışıldığı Belçika’da yapılan Avrupa Gençlik Konferansı’nda ülkemiz gençliğini temsil etmiş, ortaya koydukları bildiri ve görüşlerle beğeni toplamıştı. Bu konferansta sergiledikleri başarı nedeniyle Paris’teki toplantıya davet alan TAKEVliler yine çeşitli ülkelerden sınırlı sayıda katılımcı ile yapılacak bu uluslar arası organizasyonda hem okulumuzu hem de ülkemizi temsil ederek bizlere büyük gurur yaşatacak. Öğrenci ve öğretmenlerimizi kutluyor dünya çevre sorunlarına katkı koyacak çalışmalarında başarılar diliyoruz

Tüm Başarılar


Üyeliklerimiz ve Desteklediklerimiz

Client logo
Client logo
Client logo
Client logo
Client logo
Client logo

Client logo
Client logo
Client logo