21.ZEKA OYUNLARI YARIŞMASINDA TÜRKİYE 3.LÜĞÜ

Türkiye Zeka Vakfı tarafından 21 yıldır düzenlenen, İş Bankası’nın sponsorluğunda, ODTÜTÜBİTAK ve Milli Eğitim Bakanlığı destekleriyle gerçekleştirilen Türkiye Zeka Oyunları Yarışması OYUN 2016’nın final sınavı hafta sonu (25 Aralık 2016, Pazar) ODTÜ İşletme Bölümünde gerçekleştirildi.

Geçtiğimiz aylarda ilk aşama olan Eleme Sınavı ve on-line gerçekleştirilen Yarı Final sınavını başarıyla geçen 554 yarışmacı en zorlu sınav olan final aşamasında yarışmaya hak kazandı. Strateji ve Akıl Oyunları kulübü ile Tübitak Kulübü öğrencilerimizin katıldığı Oyun 2016 yarışmasında 5 öğrencimiz ile final sınavına katılım gösterdik.

Tüm soruları Türkiye Zeka Vakfı Başkanı Emrehan Halıcı tarafından hazırlanan Zeka Oyunları Yarışması’nın final sınavında yarışmacılara 11 soru yöneltildi. Öğrencilerimizden Ayla Tataş “14 yaş altı kategorisinde” aldığı 88 puan ile Türkiye 3.sü olarak bizleri gururlandırdı. 1000 TL para  ve plaket ile ödüllendirilen öğrencimizi ve emeği geçen tüm öğretmenlerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz. 

Tüm Başarılar


Üyeliklerimiz ve Desteklediklerimiz

Client logo
Client logo
Client logo
Client logo
Client logo
Client logo

Client logo
Client logo
Client logo