TAKEV OKULLARI ALMAN BİLİM DERNEĞİ'NDEN AKREDİTASYON ALDI...

İlköğretim, orta öğretim ve lise son sınıfa kadar uyguladığı akademik program, ders müfredatı, bilimsel projeleri ;Alman Bilim Derneği (MINT Zukunftschaffen ) Komisyonu tarafından incelenerek detaylı değerlendirmeden geçen TAKEV Okulları, MINT Okulu olmaya hak kazandı.

Okulda uygulanan Fen Bilimleri dersleri, laboratuvar koşulları ve çalışmaları, akademisyen ve üniversitelerle gerçekleşen ortak proje çalışmaları, ulusal ve uluslararası bilimsel yarışmalarda elde edilen ödüller,okulda uygulanan  bireysel kariyer planlaması sistemi, yurt dışı eğitim koordinatörlüğü ile bütünsel eğitim hizmeti verdiği tescillenen TAKEV Okulları,akreditasyonu gerçekleşmiş MINT (Matematik-Enformatik-Fen Bilimleri-Teknik) Okulları arasına girdi. Okulun yüzlerce mezununun, Almanya’nın en prestijli  Üniversitelerinde mühendislik eğitimi alıyor olması da, MINT Okulu (Matematik-Enformatik-Fen Bilimleri-Teknik) akreditasyonu almasında önemli  etkenlerden biri.

TAKEV Okulları’nın  bu akreditasyonla,  Almanya’da işbirliği yürüttüğü araştırma merkezi, bilim kuruluşu ve üniversite sayısı daha da  artacak ve TAKEV öğrencileri, özellikle matematik ve fen bilimleri alanında  çok sayıda uluslararası platformda bilimsel proje yürütme şansına sahip olabilecek. Akreditasyon belgesi önümüzdeki günlerde törenle TAKEV Okulları yöneticilerine teslim edilecek.

“MINT Zukunftschaffen” Nedir?

MINT :Matematik-Enformatik-Fen Bilimleri-Teknik (kısaltmadır.)

MINT ,Almanya Şansölyesinin himayesinde çalışan Almanya’nın en önemli bilim derneklerinden biridir. Telekom, Siemens, Lego, MAN, BMW gibi çok sayıda çok uluslu şirket tarafından desteklenen Alman Bilim Derneği, özellikle  Matematik ve Fen Bilimleri derslerinin uygulanışı, bilim adamı, donanımlı mühendislerin yetiştirilmesini önemseyen bir vizyona sahiptir. İlköğretim çağında öğrencinin Matematik ve Fen derslerine  ilgisini çekmeyi sağlayabilen; uyguladığı zenginleştirilmiş müfredatla ve uygulamalı derslerle mühendislik - bilimsel eğitimi ilkokul çağından itibaren başarıyla gerçekleştirip başarılı sonuçlar alan okulların başvuruları titizlikle incelenip  kabul edilerek akreditasyon verilir.

Tüm Başarılar


Üyeliklerimiz ve Desteklediklerimiz

Client logo
Client logo
Client logo
Client logo
Client logo
Client logo

Client logo
Client logo
Client logo