FPSPI MIDDLE KATEGORİSİNDE TÜRKİYE 1.LİĞİ

Narlıdere TAKEV Özel İlköğretim Okulu öğrencileri liderlik yetenekleri ve kritik sorunlara getirdikleri çözüm önerileri ile Türkiye’nin en iyisi olduklarını ortaya koydu. 01 Nisan 2017 tarihinde gerçekleşen “Future Problem Solving Program” yarışmasında “Junior Skit Performans” kategorisinde Türkiye 1.liğini kazanan öğrencilerimiz, okulumuza büyük sevinç yaşattı.

En az 20 yıl ilerisi için kurgulanan gelecek senaryolarını, 6 basamaklı bir problem çözme tekniğiyle hazırlayan ekiplerin  çözümleri ile hazırladıkları sunumlar; Ege, Bilkent ve Yaşar Üniversitelerinin akademisyenlerinden oluşan jüri tarafından değerlendirildi. Bu seneki Türkiye finalinde tüm Türkiye'den yarışmacı ekipler üç ayrı yaş kategorisinde Türkiye şampiyonu olabilmek için yarıştı. TAKEV Narlıdere İlköğretim Okulundan yarışmaya katılan öğrenciler, Middle kategorisinde  katıldıkları  yarışmada Gips alanının Skit Performans dalında Türkiye 1.liği elde ettiler.

Kritik ve yaratıcı düşünme yeteneği geliştirmek, gelecek için bir vizyon oluşturmaları için öğrencileri teşvik etmek ve öğrencileri liderlik rollerine hazırlamak amacıyla 1974 yılında ABD'de başlatılan FPSPI (Future Problem Solving Program International) günümüzde ABD başta olmak üzere onlarca ülkede, her yıl on binlerce öğrenciyi kapsayan etkinlikler düzenliyor.

Tüm Başarılar


Üyeliklerimiz ve Desteklediklerimiz

Client logo
Client logo
Client logo
Client logo
Client logo
Client logo

Client logo
Client logo
Client logo