DÜNYA ROBOT OLİMPİYATLARI TÜRKİYE TURNUVASI ŞAMPİYONU TAKEV OKULLARI

Dünya Robot Olimpiyatlarının (WRO), Türkiye turnuvasında yarışan Özel TAKEV Lisesi SIMURG Takımı, Türkiye Birincisi oldu. Öğrencilerimiz Costa Rica’da düzenlenecek Uluslararası Robot Olimpiyatlarında Ülkemizi temsil edecek.

 

Bilim Kahramanları Derneği tarafından üçüncüsü düzenlenen  WRO Türkiye Turnuvası’nda Kurallı, Açık ve Futbol kategorilerinde  Türkiye’nin 14 ilinden toplam 62 takım yarıştı.TAKEV Okullarını temsilen turnuvaya  katılan takımlarımız aldıkları derecelerle gururumuz oldu. Lise takımlarımızdan, açık kategoride turnuvaya katılan SIMURG takımımız geliştirdikleri  “Kendi Enerjisini Üretirken Havayı Da Temizleyen Sokak Lambası” projesi ile Türkiye Birincisi oldu.  Futbol kategorisinde turnuvaya katılan TAKEV Lisesi takımı INTELLING SOAP  takımı ise Türkiye 3.sü oldu.Kurallı Yıldızlar kategorisinde yarışan Özel Karşıyaka TAKEV Ortaokulundan Robobrains Takımı Türkiye 2. si olurken; Narlıdere Ortaokulundan yarışan Robotakev Takımı Türkiye 3.lüğü elde etti. Açık  kategoride turnuva 1.si olan takımımız Kasım 2017’de Costa Rica’da düzenlenecek Uluslararası Robot Olimpiyatlarında Ülkemizi temsil edecektir.

Gençlerin robot ve bilime karşı ilgilerini arttırmak amacı ile düzenlenen  Dünya Robot Olimpiyatları (WRO) , dünyanın her yerinde ilkokuldan üniversiteye kadar tüm öğrencilerin fikir üretme ve problem çözme gibi yeteneklerini “düşündürücü ve eğitici robot turnuvaları ve aktiviteleri” düzenleyerek geliştirmeyi amaçlıyor.Turnuvada yarışan tüm öğrencilerimizi ve öğretmenlerini kutluyor başarılarının devamını diliyoruz.

Tüm Başarılar


Üyeliklerimiz ve Desteklediklerimiz

Client logo
Client logo
Client logo
Client logo
Client logo
Client logo

Client logo
Client logo
Client logo