YARATICI FİKİRLER YARIŞMASINDA TAKEV LİSESİ TÜRKİYE BİRİNCİSİ

Girne Amerikan Üniversitesi tarafından düzenlenen "Yaratıcı Fikirler Yarışması"nda TAKEV Anadolu  ve Fen Lisesi Türkiye Birincisi oldu.

Girne Amerikan Üniversitesi’nin son 5 yıldır her akademik yıl başlangıcında düzenlediği , KKTC ve Türkiye’deki orta eğitim kurumlarının öğrencilerine yönelik, "Yaratıcı Fikirler Yarışması"nın  sonuçları açıklandı.İzmir Özel Takev Fen Lisesi öğrencileri  Ceren Kabak ve Aleyna Ünver’in hazırladığı proje Türkiye birincisi oldu.

300 projenin katıldığı yarışmada, Girne Amerikan Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Kutsal Öztürk Başkanlığında oluşturulan;  Prof.Dr.Tülin Bodamyalı,  Prof. Dr. Ali Zeki, Doç.Dr. Mehmet Zeki Avcı ve Doç.Dr.Cem Öztürk'ten oluşan seçici kurulun değerlendirmesi sonucu, ilk elemede   beş proje finale kaldı. Son elemeyi oluşturan 'projelerin savunulması' sunumlarının ardından iki proje daha elenerek en iyi 3 proje seçildi.

Yarışmanın şampiyonu ise, "Küme Karanfilinden Endofit Mikroorganizmaların İzolasyonu ve Antimikrobiyal Maddelerin Araştırılması" projesi ile; İzmir Özel Takev Fen Lisesi'nden Ceren Kabak ve Aleyna Ünver oldu. Öğrencilerimizle gurur duyuyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Tüm Başarılar


Üyeliklerimiz ve Desteklediklerimiz

Client logo
Client logo
Client logo
Client logo
Client logo
Client logo

Client logo
Client logo
Client logo