TAKEV TAM ÜÇ PROJEYLE ABD BİLİM FUARINDA 

TAKEV Fen ve Anadolu Lisesi’nin geçtiğimiz yıl TÜBİTAK Türkiye Birinciliği elde eden  üç ayrı projesi ,ABD Bilim Fuarı’na katılım hakkı elde etti. Üç projeyle Intel-ISEF Fuarına davet alan TAKEVli öğrenciler, Mayıs ayında tüm dünyadan fuara katılan binlerce başarılı proje ile yarışarak ülkemizi temsil edecek.

 

 

 

TÜBİTAK Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması ‘nda Türkiye şampiyonu olan iki kimya ve bir fizik projesi ile ABD’nin Arizona kentinde düzenlenen dünyanın en büyük ve prestijli proje yarışmasına katılım hakkı elde eden TAKEVli altı bilim insanı İzmir ve Türkiye’nin gururu oldu.

Proje yarışmasında onlarca ülkeden  gelecek binlerce proje ile yarışacak olan İlke Adalıoğlu ve  Cemil Görkem Tamer’in hazırladığı "Mavi ışık yapan OLEDlerin karakterizasyonu ve Yedi Segmentli OLED Uygulaması" konulu fizik projesi; İdil Alptüzün ve Hazal Aras'ın  “Alzheimer hastalığının tedavisinde yeni bir yaklaşım: Patlıcan yaprakları”kimya araştırması ve Ece Derin Aydın-Begüm Kınay'ın  "Bilim bağımlılığı yener: Beyin hücrelerindeki reseptörlerin İzlenmesinde yeni bir yaklaşım" konulu kimya projeleri ülkemizi temsil edecek.

Üç ayrı projenin de  8-13 Mayıs 2016 tarihleri arasında ABD’de Arizona Phenix 'te düzenlenecek olan Intel-ISEF Mühendislik Fuarı’ndan davet almasının olağanüstü bir başarı ve gurur kaynağı olduğunu belirten TAKEV Okulları Genel Müdürü Gönül Ketenci, “ bir değil iki değil tam üç projemizin de bu en prestijli bilim buluşmasında yer alacak olması hem ülkemiz hem de okulumuz adına bizlere büyük sevinç yaşattı. Türkiye’de de bilim tabanlı eğitim yapılabileceğini ve bilimsel alanda dünya ile yarışabilineceğini bir kez daha gösterdik. Öğrencilerimiz ABD’den de derece ile dönebilmek için şimdiden çalışmaya başladılar.Çok gururluyuz bunu da hak ediyoruz” dedi.

Tüm Başarılar


Üyeliklerimiz ve Desteklediklerimiz

Client logo
Client logo
Client logo
Client logo
Client logo
Client logo

Client logo
Client logo
Client logo