NASA JPL DE TÜRKİYE İKİNCİLİĞİ.

İSTANBUL BULUŞ ŞENLİĞİNDE

TAKEVLİ MÜHENDİS ADAYLARI TÜRKİYE İKİNCİSİ OLDU…

 

İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde bu yıl 12. Kez düzenlenen JPL_NASA 2015 Buluş Şenliği’nde TAKEV Fen ve Anadolu Lisesi ödülleri topladı. 26 Okul ve 8 Hobi takımının katıldığı bilim şenliğinde TAKEV Lisesi öğrencileri, Türkiye ikinciliği –Türkiye üçüncülü elde etmenin yanısıra “En Sıradışı Tasarım” ve “ En Artistik Tasarım” ödüllerini de alarak dört kupa ile organizasyonun en çok ödül alan takımı oldu.

 

5 Aralık 2015 Cumartesi günü Bilgi Üniversitesi  Santral İstanbul Kampüsü’nde gerçekleşen  

JPL-NASA, 2015 Invention Challenge / Buluş Şenliği’nde sana meydan okuyor: “Bir dakika içerisinde 3 voleybol topunu 3 farklı hedefe atacak bir cihaz yaparak en yüksek puanı alabilir misin?”- sloganı ile düzenlenen yarışma; buluş, yaratıcılık ve bilimin gençler ve öğrenciler arasındaki popülerliğini arttırmak aynı zamanda da Ortaöğretim öğrencilerinin,pratik bilim ile daha fazla haşır neşir olmalarına uygun ortam hazırlamak, yaratıcılıklarını ortaya koymalarını sağlamak amacıyla düzenleniyor.

 

TAKEV Fen ve Anadolu Lisesi’nden Buluş Şenliğine katılan  “BAUMANSHAFT, ANAKART VE NEFES” takımları, verilen üç voleybol topunu üç farklı hedefe bir dakika içinde atacak bir prototip yaparak Türkiye 2.liği, 3.lüğü , EN SIRADIŞI TASARIM VE EN ARTİSTİK TASARIM ÖDÜLLERİNİ alarak turnuvada en çok ödülü alan ekip olmayı başardı.

Tüm Başarılar


Üyeliklerimiz ve Desteklediklerimiz

Client logo
Client logo
Client logo
Client logo
Client logo
Client logo

Client logo
Client logo
Client logo