Tüm Başarılar

YARATICI FİKİRLER YARIŞMASINDA TAKEV LİSESİ TÜRKİYE BİRİNCİSİ

Girne Amerikan Üniversitesi tarafından düzenlenen

AKADEMİK PROGRAMI “MINT OKULU” OLARAK ONAYLANAN TAKEV OKULLARI, ALMAN BİLİM DERNEĞİ’NİN SİTESİNDE YAYINLANAN LİSTEDE YERİNİ ALDI

İlköğretim, orta öğretim ve lise son sınıfa kadar uyguladığı akademik program, ders müfredatı, bilimsel projeleri ;Alman Bilim Derneği (MINT Zukunftschaffen ) Komisyonu tarafından incelenerek detaylı değerlendirmeden geçen TAKEV Okulları,geçtiğimiz aylard

İNGİLİZCE TAKEV DE ÖĞRENİLİR

Ortak Avrupa Dil Referans Çerçevesi'nin (CEFR) B2 seviyesindekiCambridge English: First sınavına giren öğrencilerimiz Almanca gibi İngilizce dil seviyelerini de uluslararası standartlarda tescil etmiş oldular.

TAKEVLİLER DİL DİPLOMALARINI ALDI

Başta Almanya olmak üzere Avrupa’daki tüm Alman üniversitelerinin giriş bileti olarak kabul edilen DSD Dil Diploması alma hakkı elde eden TAKEV öğrencileri, düzenlenen görkemli törenle diplomalarını aldı.

2016 - 2017 LYS YERLEŞTİRME SONUÇLARI

.

MATEMATİK DALINDA ULUSLARARASI BAŞARI

2016-2017 AMC \ 10 sınavına okulumuzdan 24 öğrenci katıldı. Öğrencilerimizden 3’ü Üstün Başarı Madalyası ve Sertifikası aldı.

DÜNYA ROBOT OLİMPİYATLARI TÜRKİYE TURNUVASI ŞAMPİYONU TAKEV OKULLARI

Dünya Robot Olimpiyatlarının (WRO), Türkiye turnuvasında yarışan Özel TAKEV Lisesi SIMURG Takımı, Türkiye Birincisi oldu. Öğrencilerimiz Costa Rica’da düzenlenecek Uluslararası Robot Olimpiyatlarında Ülkemizi temsil edecek.

KISA FİLM TÜRKİYE 2.LİĞİ

İstanbul Erkek Lisesi’nin 14.Altın Boğa Liseler arası Kısa Film Festivali’nde Özel TAKEV Lisesi Kısa Film Kulübü, “Arena” adlı kısa filmle Türkiye 2.si oldu.

YELKEN TÜRKİYE ŞAMPİYONU TAKEV’DEN

TAKEV Anadolu Lisesi öğrencisi Zeynep Tuncali yelken Türkiye Şampiyonu oldu.

TAKEV KİMYA PROJESİ DÜNYA DÖRDÜNCÜSÜ

TAKEV Fen ve Anadolu Lisesi’nin TÜBİTAK Türkiye Birinciliği elde eden Kimya Projesi, ABD’de düzenlenen dünyanın en büyük bilim fuarı İNTEL ISEF’ten DünyaDördüncülüğü ile döndü.

Toplam Kayıt: 153
0 - 10 arası kayıtlar gösterilmektedir.


Üyeliklerimiz ve Desteklediklerimiz

Client logo
Client logo
Client logo
Client logo
Client logo
Client logo

Client logo
Client logo
Client logo