DANIŞMANLIK BİRİMİ

TAKEV YURTDIŞI EĞİTİM VE DANIŞMANLIK MERKEZİ 
 

Küreselleşen dünyada artık öğrencilerimize TAKEV olarak Avrupa’nın kapılarını yalnızca aralamak değil ardına kadar açmak sorumluluğumuz doğmuştur.  Çünkü giderek küçülen dünyada ekonomiler, siyasi-sosyal-toplumsal ilişkiler; bilimsel-sosyal faliyetler artık birbiriyle iç içe geçmiştir.  Çağın getirdiği koşullar göz önüne alındığında iyi bir gelecek ve kariyer için sadece üniversite eğitimi almış olmak değil üniversite eğitimi alınan kurum, şehir hatta ülke de  önem kazanmıştır. İyi bir üniversite eğitimi almış, ana dili kadar iyi Almanca ve İngilizce  bilen ve ;konuşabilen öğrenciler hem farklı ülkelerdeki ulusal şirketlerde hem de uluslararası şirketlerde kolaylıkla çalışabilmekte ve iyi bir kariyer fırsatına sahip olabilmektedir.

Bütün bu gerçekler dikkate alındığında öğrencilerimiz için yurtdışında eğitim önemli bir alternatif olmuştur.
             
TAKEV Fen ve Anadolu Lisesi olarak iki yabancı dil eğitimi veren okulumuz; öğrencilerine kazandırdığı B1 ve C1 dil diplomaları ile Almanya ve Avusturya’da eğitim veren seçkin üniversitelerin kapılarını açıyor.  Ancak her üniversitenin farklı kayıt koşulları olduğu için bu süreçte bireysel araştırma ve buşvuru çok önemli. Bu nedenle  Okulumuz Müdür Yardımcılarından Nilgün Mandıracı’nın  Koordinatörlüğünde, Rehberlik Servisimizin danışmanlığında  oluşturduğumuz YURTDIŞI EĞİTİM VE DANIŞMANLIK Birimimiz; öğrencilerimizi Avrupa Üniversitelerine giden yolda yalnız bırakmayacak. Yüksek öğrenimine Avrupa’da devan etmek isteyen öğrencilerimizin, araştırma-başvuru ve ön kayıt süreci boyunca yanında olacağız.

Üniversiteyi Avrupa’da Okumanın Avantajları:
• Dünyanın en köklü üniversitelerinde istediğiniz bölümde okuyabilme imkânı;
• Üniversitelerinin ve öğretim görevlilerinin kalitesi Nobel gibi ödüllerle taçlandırılmış ülkelerde okuyabilme olanağı;
• YÖK denkliği olması;
• Üniversitelerin ücretsiz olması; barınma-yeme-içme maliyetlerinin de  İzmir dışında herhangi bir şehirde öğrenci okutmakla eşdeğer olması.
• Mezun olunduğunda diplomanın Avrupa Ülkelerinde ; hatta tüm dünyada geçerli olması;
• Uçakla maksimum 2 saat uzaklıkta bir ülkede okuyabilme olanağı (İzmir’den Avrupa’nın pek çok kentine direkt uçuşların 100 Euro’dan başlayan uçak bileti fiyatları ile yapılabiliyor olması)
• Schengen ülkelerini öğrenci vizesiyle dilediğiniz gibi gezebilme fırsatı,
• Tercih edilen ülkenin ve Avrupa’nın kültürünü yakından tanıma imkânı
• Farklı kültürlerden insanlarla tanışma,
• Kendi kültürünü yurtdışında temsil etme imkânı,
• Uluslararası bir çevre edinme imkânıÜyeliklerimiz ve Desteklediklerimiz

Client logo
Client logo
Client logo
Client logo
Client logo
Client logo

Client logo
Client logo
Client logo