FLL ( First Lego League) 

FLL ( First Lego League) Nedir?

Türkçe adıyla Bilim ve Teknolojiyi Tanıma ve Teşvik Vakfı olan‘FIRST’ Vakfı (ForInspirationandRecognition ofScienceandTechnology) ile ‘TheLEGOGroup’ tarafından ortaklaşa düzenledikleri uluslararası bir robot turnuva programıdır.

FLLilk defa 1998’de başlayan ve şu an tüm dünyada 80’den fazla ülke ve 265 binden fazla çocuğun katıldığı büyük bir organizasyondur.

 

FLL Robot Takım Çalışmaları

Fen Bilimleri Bölümü tarafından hafta içi kulüp saatlerinde okulumuzda gerçekleştirilen takım çalışmalarıdır. Her yıl FLL tarafından belirlenen ve dünya sorunlarını ele alan temanın içeriğine uygun olarak yapılır. Çalışmalarda robot tasarımı, proje oluşturma ve takım olma becerisigözönüne alınarak 9 ile 16 yaş grupları arasında 4-10 kişiden oluşan takımlar oluşturularak turnuvaya hazırlanılır. Bu yıl ilk defa düzenlenen Junior FLL turnuvaları da 6-9 yaş arası grupları kapsamakta olup bu turnuvalara katılmak amacıyla okulumuzda takımlar oluşturulmuştur.Bu çalışmalarla öğrencilerimizin eğlenerek problem çözme, yaratıcılık ve analitik düşünme becerilerininortaya çıkmasısağlanmıştır.

FLL turnuvalarında bir marka olan TAKEV Okulları Robot Takımları’nın2005 yılından itibaren katıldığı tüm bölge, ulusal ve uluslararası FLL turnuvalarında birçok başarıya imza atmıştır.

 

LEGO Okulları

Çocuklarımızın büyük bir hızla gelişen dünyada araştırma yapma,bilgiye ulaşma ve öğrenme süreçlerinde araştırmacı ve uygulamacı bir alışkanlık kazanmalarını hedefleyen TAKEV Okulları, cumartesi günleri1. sınıftan 8. Sınıfa kadar olan grupları kapsayan ‘Lego ‘Technic’ ve ‘Lego Robot’ çalışmalarını gerçekleştirmektedir.Bu çalışmalarda verilen uygulamalı eğitim sonrası, yönerge doğrultusunda Lego parçalarını birleştirmek ya da bunları kullanarak öğrencilerin kendi robot tasarımlarını ortaya koymalarısağlanır. Lego Okulları olarak amacımız öğrencilerimize bilim ve teknolojiyi sevdirmek, yaratıcılıklarını geliştirmek ve anlamlı yaşam becerileri kazandırmaktır.Üyeliklerimiz ve Desteklediklerimiz

Client logo
Client logo
Client logo
Client logo
Client logo
Client logo

Client logo
Client logo
Client logo