University of Waterloo 

TAKEV Okulları olarak öğrencilerimizi sadece Türkiye'de değil, uluslar arası platformlarda da başarılarını kanıtlayacak organizasyonlarla buluşturuyoruz.

 

Matematik bilgilerini uluslararası düzeyde ölçebilme.

Amerika, Kanada ve Almanya’dan gelen bu sınavlar, ders yılı boyunca farklı düzeydeki öğrencilere uygulanmaktadır. İstenen başarıları elde eden öğrencilere kurumlar tarafından sertifika gönderilmektedir. Uygun bulunan öğrenciler, kurumlar tarafından kendi ülkelerine davet edilmektedir.

 

 

Uygulanan sınavlar;

Kanada - Waterloo Üniversitesi - Sun Life Financial Canadian Open Mathematics Challenge

Bu sınava 10., 11. ve 12. sınıf öğrencilerimiz katılabilmektedir. Sınav Kanada Matematik Olimpiyatları için bir seçme sınavı mahiyetindedir. Sınav klasik ve çoktan seçmeli olmak üzere iki bölümden oluşmaktadır. Süresi 2.5 saattir. Birinci bölümde 8 soru ikinci bölümde ise 4 soru olmak üzere 12 soru, 80 puan üzerinden değerlendirilir.

Kanada – Waterloo Üniversitesi -Pascal-Cayley-Fermat Sınavı

9. sınıflar PASCAL sınavına , 10. sınıflar CAYLEY, 11. sınıflar FERMAT sınavına katılabilmektedirler. Sınavda 25 çoktan seçmeli soru yer almakta ve sınav 150 puan üzerinden değerlendirilmektedir. Sınavda hesap makinesı kullanılabilir. Sınav süresi 60 dakikadır.

Amerika-MAA American Mathematics Competitions–AMC-10-  AMC12

9. ve10. sınıflar AMC-10 sınavına , 11. ve 12. sınıflar AMC-12 sınavına katılabilmektedirler. 
Sınav 25 çoktan seçmeli sorudan oluşmakta, süresi 75 dakikadır. Sınavlarda Amerikan Matematik Derneği'nin belirlediği notları alan öğrenciler Amerika'ya davet edilip Amerikan Matematik Sınavı (AIME)’ye katılabilirler.

 

Kimya bilgilerini uluslararası düzeyde ölçebilme.

Okulumuz TAKEV Fen ve Anadolu Lisesi öğrencileri, Kanada Waterloo Üniversitesi'nin düzenlemiş olduğu uluslararası Chem 13 veAvogadro Sınavları ile kimya bilgilerini uluslararası düzeyde ölçebilmektedir.


http://www.avogadroexam.uwaterloo.ca/
http://www.chem13newsexam.uwaterloo.ca/
http://chemistry.uwaterloo.ca/pdf/2011-chemistry-exams.pdfÜyeliklerimiz ve Desteklediklerimiz

Client logo
Client logo
Client logo
Client logo
Client logo
Client logo

Client logo
Client logo
Client logo