CAMBRIDGE ENGLISH LANGUAGE ASSESSMENT 

NEDEN CAMBRIDGE?

Dünyanın saygın üniversitelerinden biri olan Cambridge Üniversitesi 100 yılı aşkın süregelen tecrübe ve uzmanlıkla öğrenme,öğretme ve değerlendirme  yaparak farklı seviyelerde sınavlar uygulamaktadır. Cambridge Üniversitesi Sınav Merkezi dünyada  İngilizce öğrenen öğrencilere yönelik uluslararası eğitim programları ve sertifikaları veren en büyük merkezdir.Yapılan tüm sınavlar CEFR (Common  European  framework of Reference of Languages) standartlarındadır.

Sınavlar gerçek hayata yönelik İngilizce kullanımına yöneliktir. Katılımcılar dil,din,ırk  ve ana dili ne olursa olsun adil ve güvenilir olarak değerlendirilir ve bu anlamda sıkı denetlenir.Bu sınavların global geçerliliği vardır  ve kendini bu işe adamış dil araştırma ekipleri tarafından desteklenmektedir. Cambridge okullara birçok olanak sunar. Bunlardan  bazıları öğrenci merkezli eğitim yaklaşımı,eğitimde mükemmeliyet ve uluslararası  olarak tanınan sertifikalardır.

 

CAMBRIDGE ENGLISH LANGUAGE ASSESSMENT CENTRE NEDİR?

CAMBRIDGE ENGLISH LANGUAGE ASSESSMENT CENTRE Dünya çapında 570 çalışanı bulunan  İngilizce öğrenenlere ve İngilizce öğretmenlerine  100 yıllık  dil öğrenme ve değerlendirme tecrübesi  ile cok geniş yelpazede nitelikler  kazandıran ,eğitim kurumları ile çalışan bölgesel ve uluslararası bir kurumdur. Sınavların kalitesi ve pozitif etkisi binlerce profesyonel  çalışana bağlıdır.2800 yetkili sınav merkezsi,52.000 kayıtlı resmi  sınav merkezi, yüzlerce sınav yetkilisi,öğretmen ve yayıncıdan oluşmaktadır. TAKEV Okulları da bu resmi sınav merkezlerinden biri olmaya hak kazanmıştır.Bu merkez diğer uzman ve profesyonel  eğitimciler ile çalışarak ingilizce öğrenen kişilere  kalite ve olanak sağlamaktadır.

TAKEV’DE UYGULANAN CAMBRIDGE SINAVLARI

 

A.    Cambridge Young Learner English Tests (YLE)
7 – 12 Yaş grubuna yönelik olarak planlanan YLE sınavlarının genel çerçevesi CEFR A1-A2 düzeylerinde olup üç farklı alt düzeyde hazırlanmışlardır.En düşük düzeyden başlayarak sırasıyla Starters – Movers – Flyers  olarak düzenlenmişlerdir.Her üç sınav da üç bölümden oluşmaktadır:


1.Dinlediğini Anlama

2.Okuduğunu Anlama ve Yazma

3. Konuşma.


Sınavların yazılı bölümleri, düzeylerine bağlı olarak yaklaşık toplam 60 – 90 dakika sürmektedir. Sözlü bölümler ise  sınava giren öğrenci sayısına ve bekleme süresine bağlı olarak  değişkenlik göstermektedir.
Sınavlara katılan tüm öğrencilere, sınavın her bir bölümünde sergiledikleri başarıyı da gösterir, uluslararası geçerliliği olan birer sertifika verilmektedir.

 

B.CAMBRIDGE ESOL SINAVLARI

1.KET (Key English Test)


CEFR A2 düzeyinde hazırlanan bu sınav, Okuduğunu Anlama ve Yazma, Dinlediğini Anlama, ve Konuşma bölümlerinden oluşmakta olup, yazılı bölümler yaklaşık iki saat sürmekle birlikte, kurallar gereği sınav için bir tam gün ayrılması gerekmektedir. KET Sınavı Tarihleri düzenli olarak sitemizde duyurulmaktadır.

2.PET (Preliminary English Test)
CEFR B1 düzeyinde hazırlanan bu sınav, Okuduğunu Anlama ve Yazma, Dinlediğini Anlama, ve Konuşma bölümlerinden oluşmakta olup, yazılı bölümler yaklaşık 2.5 saat sürmekle birlikte, kurallar gereği sınav için bir tam gün ayrılması gerekmektedir.

SERTİFİKALAR

CAMBRIDGE ENGLISH LANGUAGE ASSESSMENT CENTRE yapılan her sınavdan sonra katılımcılara  CEFR standartlarında hazırlanmış, dünya çapında okullar, üniversiteler, eğitimciler ve işverenlerce kabul gören  ve onları birer dünya vatandaşı olma basamağına adım attıracak sertifikalar verir. Bu sertifikalar yeni olanaklar ve tecrübeler kapısını açar.Üyeliklerimiz ve Desteklediklerimiz

Client logo
Client logo
Client logo
Client logo
Client logo
Client logo

Client logo
Client logo
Client logo