ISTA

 ISTA ( International Schools Theatre Association )merkezi İngiltere Cornwall’da olan İngiliz kökenli uluslararası bir tiyatro organizasyonudur.ISTA 1978 yılında sadece bir lise etkinliğiyle başlamış ve daha sonrasında tüm dünyaya ve gençlere ulaşmıştır.

 

 ISTA organizasyonu, dünyanın farklı ülkelerinden gençleri ,sanatçıları ve öğretmenleri tiyatro çatısı altında  bir araya getirmektedir. ISTA , dünyanın farklı yerlerinde yapılan  festivallerinde gençlere yaratıcı ve hızlı düşünme , odaklanma, beden dilini etkin kullanma, yabancı dillerini pratik yaparak geliştirme ve farklı ülkelerden ve kültürlerden arkadaş edinmelerini sağlayarak dünya vatandaşı olma imkanı sağlamaktadır. ISTA festivalleri dört gün sürmektedir. Gençler bu dört gün süren çalıştaylar sonunda farklı ülkelerden arkadaşlarıyla birlikte bir final performansı sergilemektedir. Öğrenciler festival boyunca konuk olunan okuldaki velilerin evlerinde konaklama yapmaktadırlar. Böylece öğrenciler öğrendikleri yabancı dilleri gerçek ortamında, etkin bir şekilde kullanarak geliştirme imkanı bulmaktadır.

 

Bizlerde Özel TAKEV Orta Okulu olarak bu organinasyonu sosyal kulüp çalışması olarak yapmaktayız. Kulüp saatimizde öğrencilerle birlikte belirlemiş olduğumuz bir ingilizce tiyatro oyununu dönem sonunda okulumuz öğrenci ve velilerine sunmak üzere çalışmaktayız.Bunun yanında kulüp saatlerinde öğrencilerimizle yaratıcı ve hızlı düşünme, odaklanma, konsantre olma ve beden dilini etkin kullanma gibi becerileri geliştirici egzersiz çalışmaları yapmaktayız.Üyeliklerimiz ve Desteklediklerimiz

Client logo
Client logo
Client logo
Client logo
Client logo
Client logo

Client logo
Client logo
Client logo