TAKEV’DE DİPLOMA GURURU... 

Haber            : Selinda DARAHOR, Elif İBİŞ (Medya ve İletişim Kulübü )

Fotoğraflar    : Cem Bora KURTMEN,Taylan YÜCE (Medya ve İletişim Kulübü )

 

TAKEV Öğrencileri, Alman Üniversitelerinin ön kabul koşulu olan dil diplomalarını Konsolos Thomas Gerlach’dan  törenle teslim aldı.

Diploma töreninin ardından ,iki Almanya’nın birleşmesinin 25.yıldönümü nedeniyle Alman Büyükelçiliği tarafından hazırlanan ve TAKEV Okulları’nda sergilenen fotoğraf sergisi, öğrenci ve velilerden büyük ilgi gördü.

 

Avrupa’da eş zamanlı olarak gerçekleştirilen DSD sınavlarında her yıl olduğu gibi bu yılda büyük başarı elde eden TAKEV Öğrencileri, dil diplomalarını   Almanya Federal Cumhuriyeti İzmir Başkonsolosu Thomas Gerlach’dan törenle aldı.

Alman Dış İşleri Bakanlığı’nca akredite olmuş; Almanca  dil eğitimi veren  TAKEV Okulları’nda dil diploması sevinci yaşandı. TAKEV İlköğretim Okulu ve TAKEV Fen ve Anadolu Lisesi’nde eğitim gören  TAKEV öğrencileri, Almanca dil başarılarını uluslar arası platformda da kanıtlayarak dil diplomalarını almaya hak kazandı. A2 ve B1  diplomalarını almaya hak kazanan TAKEV Lisesi öğrencileri gurur tablosu oluşturdu. Almanya Federal Cumhuriyeti İzmir Başkonsolosu Thomas Gerlach’ın katılımıyla gerçekleşen törene, TAKEV Okulları Genel Müdürü Gönül Ketenci, TAKEV Lisesi Almanca Bölüm Başkanı  Nilgün Mandıracı, Ege ve Akdeniz Bölgesi DSD Koordinatörü Andrea  Richter ile öğrenci velileri katıldı. Görkemli bir törenle uluslar arası ve süresiz geçerliliğe sahip dil diplomalarını alan TAKEV öğrencileri, törene katılan ailelerine de duygu dolu anlar yaşattı.

 

Konsolos Gerlach: “Alman Üniversiteleri Türk Gençlerini Bekliyor”

Dünyanın en seçkin üniversitelerinin bulunduğu Almanya’da üniversitelerin yüzde 90’ının köklü devlet üniversiteleri olduğuna dikkat çeken Almanya Başkonsolosu Gerlach, “TAKEV öğrencileri bu diplomalarla seçkin Alman Üniversitelerinin ön kabul koşullarından birini elde etmiş durumdalar. Bu dil diplomalarını almanın oldukça zor olduğunu biliyorum. Sadece dil düzeyini değil dil üzerindeki yetkinliği de ortaya koyan bu diplomaları alma başarısı gösteren öğrenciler kadar TAKEVli eğitimcileri de bu zorlu eğitim süreci nedeniyle kutluyor ve alkışlıyorum. Alman Üniversiteleri de Türk gençlerinin önemli alternatiflerinden ve şanslarından biridir” dedi.

 

Elçiliğin 25.yıl sergisi TAKEV’de

Törenin ardından , Alman Büyükelçiliği tarafından iki Almanya’nın birleşmesinin, duvarın yıkılmasının 25.yıldönümü nedeniyle hazırlanan fotoğraf sergisini Konsolos Gerlach ve öğrenciler birlikte gezdi.

20 slayttan oluşan ve duvarın örülmesini,  Almanya’nın Doğu ve Batı olarak ayrılmasının ardından yaşananların anlatıldığı sergi öğrencilerden ve velilerden büyük ilgi gördü. TAKEV Lisesi öğrencilerinin sergi öncesi sahnelediği ve duvarın yıkılışını canlandırdıkları dans gösterisi de büyük alkış aldı.

Tüm Başarılar


Üyeliklerimiz ve Desteklediklerimiz

Client logo
Client logo
Client logo
Client logo
Client logo
Client logo

Client logo
Client logo
Client logo