Destination Imagination Ulusal Finallerinde TAKEV Lisesi takımı üçüncü olarak döndü...

Gençlerin yaratıcılıklarını yarıştırdığı dünyaca ünlü Destination Imagination’ın İstanbul’da yapılan Türkiye Şampiyonası’nda bu yıl da şampiyon  İzmirli TAKEV öğrencileri oldu. Şampiyonada 7 takımla yarışan TAKEV Okulları’nın ilköğretim seviyesinde yarışan 2 takımı birincilik elde ederek ABD’de yapılacak dünya finallerinde ülkemizi temsil edecek. TAKEV Lisesi öğrencilerinden oluşan okul takımımız turnuvadan üçüncülük elde etti.


Dünyanın en büyük  çözüm geliştirme organizasyonu olan Destination ImagiNation’ın her yıl İstanbul Robert College’de düzenlenen Türkiye elemelerine damgalarını vuran TAKEVliler bu yıl da ödülleri topladı.
TAKEV Öğrencileri İstanbul’da yapılan Destination Imagination’da bu yıl da derece rekoru kırdı. Turnuvalarda Ege Bölgesi’ni 7 takımla temsil eden TAKEV öğrencileri iki farklı kategoride Türkiye birinciliği; 3 farklı kategoride Türkiye ikinciliği ve bir takım ile de Türkiye üçüncülüğü elde etti. Tüm dünyada çocukları yaratıcı düşünmeye ve  çalışmaya yönlendirmenin en iyi yolu olarak kabul edilen Destination Imagination Yarışması’nda altı farklı kategoride derece elde eden TAKEV öğrencileri iki takımı ile   ABD’ye gitme hakkı kazandı. TAKEV Özel İlköğretim Okulu tam üç ayrı kategoride elde ettiği  Türkiye birinciliği ile ülkemizi  ve Türk gencinin yaratıcılığını ABD’de temsil hakkı kazandı. TAKEV Lisesi Öğrencileri ise Türkiye Üçüncülüğü elde etti.
Yarışmaya, organizasyona üye Türkiye’nin seçkin okullarından  toplam 62 takım katıldı. Öğrencilerinin takımlar halinde yarıştığı etaplar hayli zorlu ve çekişmeli geçti.  Yerel finaller olarak her ülkede gerçekleştirilen ve etaplar halinde yapılan yarışmada takımlardan “sınırlı zamanda sınırlı metaryallerle yaratıcı buluşlar” gerçekleştirmeleri istendi.  Zorlu elemeleri büyük başarıyla tamamlayan TAKEV öğrencileri , ülkemizi 21-27 Mayıs 2012’de, ABD’nin Knoxville Tennessee Şehri’nde  gerçekleşecek dünya finallerinde temsil edecek.

Destination ImagiNation Programı Nedir? 
Destination ImagiNation merkezi Glassbaro, New Jersey’de olan , dünyanın  en büyük kar amacı gütmeyen yaratıcı çözüm geliştirme organizasyonudur.Her yaş için programları yıllık olarak 50 eyalet ve 40 ülkeden 300 bin’in üstünde insana erişmektedir. Aynı zamanda ilkokuldan üniversiteye kadar her seviye için her yıl farklı ve heyecan verici Takım Yarışmaları ve Anlık yarışmalar düzenler. Yarışmalar  bir ulusal bir de uluslar arası olmak üzere iki etapta yapılır. Destination Imaginatıon bu yarışmaların ve eğitimlerin hazırlığında özel yaratıcı çözüm geliştirme metodlarından yararlanır.

Tüm Başarılar


Üyeliklerimiz ve Desteklediklerimiz

Client logo
Client logo
Client logo
Client logo
Client logo
Client logo

Client logo
Client logo
Client logo