TAKEVLİLER DİL DİPLOMALARINI KONSOLOS HÄBERLE ‘DEN ALDI.

Avrupa’da eş zamanlı olarak gerçekleştirilen DSD sınavlarında büyük başarı elde eden TAKEV Öğrencileri, dil diplomalarını   Almanya Federal Cumhuriyeti İzmir Başkonsolosu Margit Häberle’ den  aldı.

Alman Dış İşleri Bakanlığı’nca akredite olmuş; Almanca  dil eğitimi veren  TAKEV Okulları’nda dil diploması sevinci yaşanıyor. TAKEV İlköğretim Okulu ve TAKEV Fen ve Anadolu Lisesi’nde eğitim gören  TAKEV öğrencileri, Almanca dil başarılarını uluslar arası platformda da kanıtlayarak dil diplomalarını almaya hak kazandı. A2 dil diplomalarını alan TAKEV İlköğretim Okulu Öğerncileri ile B1 diplomalarını almaya hak kazanan TAKEV Lisesi öğrencileri gurur tablosu oluşturdu. Almanya Federal Cumhuriyeti İzmir Başkonsolosu Margit Häberle’nin katılımıyla gerçekleşen törene, TAKEV Okulları Kurucu Temsilcisi Nur Yaraş ,Genel Müdür Gönül Ketenci ve diploma almaya hak kazanan 234 öğrencinin velileri katıldı. Görkemli bir törenle uluslar arası ve süresiz geçerliliğe sahip dil diplomalarını alan TAKEV öğrencileri, törene katılan ailelerine de duygu dolu anlar yaşattı.

 

Konsolos Häberle: “TAKEV Türk-Alman Dostluğu’nun en önemli halkalarından biri”

Alman kültürü ve dili ile ilgili ciddiyetle eğitim çalışmaları yürüten TAKEV Okulları gibi bir eğitim kurumunun varlığından büyük memnuniyet ve gurur duyduğunu belirten Almanya İzmir Başkonsolosu Häberle,” TAKEV Okulları Türk Alman dostluğuna büyük ve önemli katkı sağlayan kurumların başında geliyor. Almanca eğitim veren böylesi seçkin bir okulun varlığından, ve Almanca konusunda son derece yetkin öğrenciler yetişiyor  olmasından dolayı mutluluk ve onur duydum Bu dil diplomalarını almanın oldukça zor olduğunu biliyorum. Sadece dil düzeyini değil dil üzerindeki yetkinliği de ortaya koyan bu diplomaları alma başarısı gösteren öğrenciler kadar TAKEVli eğitimcileride bu zorlu eğitim süreci nedeniyle kutluyor ve alkışlıyorum” dedi.

Tüm Başarılar


Üyeliklerimiz ve Desteklediklerimiz

Client logo
Client logo
Client logo
Client logo
Client logo
Client logo

Client logo
Client logo
Client logo