TAKEVliler Harward ve Antalya’da Dünya Sorunlarına çözüm aradı.

TAKEV Lisesi MUN (Model Birleşmiş Milletler )kulübü öğrencileri, geçtiğimiz günlerde Amerikan Harvard Üniversitesi’nde ve  Antalya’da düzenlenen iki farklı MUN Toplantısında, dünyanın pek çok ülkesinden gelen lise ve üniversite öğrencisi ile  dünya sorunlarına çözüm aradı. MUN Konferanslarında temsil ettikleri ülke sorunlarını kürsüde İngilizce olarak dile getiren ve çözüm önerilerini tartışan öğrenciler, entelektüel gelişimleri ile de büyük beğeni topladı.

Boston kentinde HARVARD Üniversitesi tarafından düzenlenen HMUN 2013’de dünya sorunlarına 38 ülkeden gelen yaklaşık 4000 öğrenci ile birlikte çözüm arayan öğrencilerimiz; Antalya’da da Arjantin, Afganistan ve Andora ülkelerini delege olarak temsil ettiler. İngilizce performanslarındaki başarı ve genel kültür düzeyleri ile başarılı sonuçlar elde eden TAKEV öğrencileri , dünyanın en prestijli organizasyonlarından biri kabul edilen konferansta  , akademisyenlerin de taktirini topladılar.
 

MUN - Model United Nations Nedir  ?

MUN - Model United Nations, Birleşmiş Milletler toplantılarının içerik ve şekil olarak öğrenciler tarafından canlandırıldığı konferanslardır. Dünyanın dört bir tarafından gelen katılımcı öğrenciler, MUN konferanslarında gerçek dünya meselelerini tartışmaktadır.

MUN Konferansları, dünyada ilk kez Harvard University ve National Model United Nations - New York bünyesinde uygulanmaya başlamıştır. 1920li yıllarda dünya barışını korumak üzere oluşturulan Leaque of Nations, MUN Konferanslarının esin kaynağı olmuştur.

MUN, üniversiteler, eğitim kuruluşları ve dünyanın pek çok akademik otoritesi tarafından öğrenciler için en prestijli akademik aktivite olarak kabul edilmektedir. MUN Konferanslarının sonuç bildirgeleri, tavsiye niteliğinde Birleşmiş Milletler’e gönderilmektedir.

Tipik bir Birleşmiş Milletler Konferansı şeklinde geçen MUN Konferanslarında öğrenciler, kendileri için belirlenen ülkelerin birer delegesi olarak Güvenlik Konseyi, Ekonomik ve Sosyal Konsey, Silahsızlanma Komisyonu gibi birimlerde görev almaktadır.

Tüm Başarılar


Üyeliklerimiz ve Desteklediklerimiz

Client logo
Client logo
Client logo
Client logo
Client logo
Client logo

Client logo
Client logo
Client logo