TAKEVLİ GENÇLERE ABD'DE ÜÇ ÖZEL ÖDÜL

ABD'nin Phoenix şehrinde Intel'in sponsorluğunda düzenlenen ISEF bilim yarışmasına Türkiye'den katılan gençler, "özel ödül" kategorisinde üç ödül kazanmayı başardı.

 

Dünyanın en büyük üniversite öncesi bilim yarışması olan ISEF'den Türkiye adına sevindirici haberler geldi. Büyük ödül töreninden bir gün önce yapılan 'özel ödüller' töreninde TÜBİTAK seçmelerini kazanarak ISEF'e katılan Türk finalistler üç kez sahneye çıkmayı başardı.

 

 

İzmir Özel Takev Fen Lisesi'nden İlke Adalıoğlu ve Cemil Görkem Tamer; "Mavi ışıma yapan oledlerin karakterizasyonu ve yedi segmentli oled uygulaması" projesi ile uluslararası şirket SPIE'in özel ödülünü kazandı.

 

 

Yine Özel Takev Fen Lisesi öğrencilerinden Ece Derin Aydın ve Begüm Kınay ise; "Bilim bağımlılığı yener: Beyin hücrelerindeki reseptörlerin izlenmesinde yeni bir yaklaşım" adlı projeleriyle Qatar Foundation özel ödülüne layık görüldü.

 

 

Dünya genelinde 77 ülkeden 1750 lise öğrencisinin 1000'in üzerinde proje ile katıldığı ve Intel'in sponsorluğunda düzenlenen ISEF 2016 yarışmasında büyük ödüller ise 13 Mayıs Cuma günü (bugün) Türkiye saati ile gece 23:00 civarında sahiplerini bulacak.

Tüm Başarılar


Üyeliklerimiz ve Desteklediklerimiz

Client logo
Client logo
Client logo
Client logo
Client logo
Client logo

Client logo
Client logo
Client logo