TÜBİTAK BÖLGE SERGİSİ’NDE TAKEV LİSESİ İKİ PROJE İLE BİRİNCİ OLDU

TÜBİTAK tarafından düzenlenen 44. Ortaöğretim Öğrencileri Arası Araştırma Projeleri Yarışması  Ege Bölge Sergisi sonuçlandı. TAKEV Lisesi öğrencilerinin bölge sergisine kalmaya hak kazanan 7 projesinden 2 ‘si , Bölge birincisi seçilerek Ankara’da yapılacak Türkiye elemelerine katılmaya hak kazandı.

 

 44. Ortaöğretim Öğrencileri Arası Araştırma Projeleri Yarışması’na bu yıl   Türkiye genelinde  7401 proje başvuru yaptı. Ege Bölgesi elemelerinde yarışan  567 proje arasından Bölge sergisine 120 proje değer görüldü. Yarışmaya 6 farklı dalda toplam 18 proje ile başvuran TAKEV Lisesi öğrencilerinin 7 projesi de Ege bölge sergisine kalmaya layık bulunan 120 projenin arasına girdi. Matematik, Bilgisayar, Biyoloji, Fizik, Uygulamalı Fizik ve Kimya dallarında 7 proje ile bölge sergisinde yarışan TAKEV Fen ve Anadolu Lisesi, Uygulamalı Fizik ve Kimya projeleri ile Ankara Bölge sergisinde Türkiye şampiyonluğu için yarışacak 21 proje arasına girdi.

 

Her yıl Bölge sergisinde büyük başarılara imza atarak mutlaka Ankara’da yapılacak Türkiye elemelerine proje gönderdiklerini belirten TAKEV Okulları Genel Müdürü Gönül Ketenci, “ TÜBİTAK’ta önce binlerce proje arasına girmeyi başaran 7 projenin sahibi öğrencilerimizi, ardından yüzlerce proje arasından seçilerek Bölge birincisi olan 2 projemizi hazırlayan öğrencilerimi ve öğretmenlerimi kutluyorum. Bu başarı okulumuzu ve öğrencilerimizi sevince boğdu. Çok gururluyuz. Tıpkı geçtiğimiz yıl gibi TÜBİTAK Türkiye elemelerinde her iki projemizin de şampiyon olacağına inanıyoruz” dedi.

Tüm Başarılar


Üyeliklerimiz ve Desteklediklerimiz

Client logo
Client logo
Client logo
Client logo
Client logo
Client logo

Client logo
Client logo
Client logo


-->