TAKEV İKİ PROJE İLE TÜBİTAK TÜRKİYE BİRİNCİSİ

Ankara’da yapılan 44. TÜBİTAK  Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Final Yarışmasi'nda, TAKEV'li Genç AraştırmacıIar , Fizik uygulama ve Kimya alanındaki projeleri ile Türkiye Birincisi olurken aynı zamanda “Yılın Genç Araştırmacıları “ödülünü kazandı.

 

Bu yıl yarışmaya katılan  1234 proje arasından seçilen 202 proje Ankara’da yapılan final elemelerine katılmaya hak kazandı. Türkiye'nin en iyi 202 projesi arasından, Uygulamalı Fizik alaninda TAKEV Anadolu Lisesi öğrencileri  Mehmet Ege Karaesmen ve Ahmet Berk Selvi nin hazırladığı"Tasarımı yapılan Titreşimli Örnek Manyetometresi ile Manyetik Özelliklerin İncelenmesi" projesi  ve yine TAKEV Fen Lisesi öğrencileri Ecem Eker ve Ege Salman’ın hazırladığı Kimya  "FIorasans Karbon Nanotüpler ie Kanser Hücrelerinin Aydınlatılması" isimli Kimya projesi Türkiye birincisi seçildi.. TAKEV’in Fizik projesi aynı zamanda  yarışmaya katılan projelerin icinde sadece bir projeye verilen "Yılın Genc Araştırmacısı Ödülü" nü elde etti. TAKEV Öğrencileri bu ödül ile ,  Avrupa Genç Araştırmacılar Yarışması'nda  ve ABD’de yapılacak Uluslararası INTEL ISEF Proje Yarışması'nda  ülkemizi  temsil etme şansı yakaladı.

 

TÜBİTAK’ta binlerce proje arasından seçilerek Türkiye’nin en iyileri olmayı başaran öğrencilerini kutlayan TAKEV Okulları Genel Müdürü Gönül Ketenci,” Ankara’dan gelen iki Türkiye birinciliği ve sadece tek bir ekibe verilen yılın genç araştırmacı ödülünü TAKEV öğrencilerinin elde etmesi bizlere büyük sevinç ve gurur yaşattı.Her yıl en az bir projemiz Türkiye birinciliği elde ediyor. Bu yıl iki projede elde ettiğimiz bu başarı, TAKEV Okullarının artan eksilmeyen başarı ivmesinin bir kanıtı. Binlerce en iyi proje arasından Türkiye’nin en iyisi olan  2 projemizi hazırlayan öğrencilerimi ve öğretmenlerimi kutluyorum.” dedi.

Tüm Başarılar


Üyeliklerimiz ve Desteklediklerimiz

Client logo
Client logo
Client logo
Client logo
Client logo
Client logo

Client logo
Client logo
Client logo