ALMANYA’DAN TAKEV’E DİPLOMA YAĞDI

70 TAKEV Öğrencisi, Alman Üniversitelerinin ön kabul koşulu olan dil diplomalarını Konsolos Margit Häberle’ den  törenle teslim aldı.

 

Avrupa’da eş zamanlı olarak gerçekleştirilen DSD sınavlarında her yıl olduğu gibi bu yılda büyük başarı elde eden TAKEV Öğrencileri, dil diplomalarını   Almanya Federal Cumhuriyeti İzmir Başkonsolosu Margit Häberle’ den  aldı.

Alman Dış İşleri Bakanlığı’nca akredite olmuş; Almanca  dil eğitimi veren  TAKEV Okulları’nda dil diploması sevinci yaşandı. TAKEV İlköğretim Okulu ve TAKEV Fen ve Anadolu Lisesi’nde eğitim gören  TAKEV öğrencileri, Almanca dil başarılarını uluslar arası platformda da kanıtlayarak dil diplomalarını almaya hak kazandı. A2 dil diplomalarını alan TAKEV İlköğretim Okulu Öğrencileri ile B1 ve C 1 diplomalarını almaya hak kazanan TAKEV Lisesi öğrencileri gurur tablosu oluşturdu. Almanya Federal Cumhuriyeti İzmir Başkonsolosu Margit Häberle’nin katılımıyla gerçekleşen törene, TAKEV Okulları Genel Müdürü Gönül Ketenci, Yönetim kurulu üyesi Gül Süloş, TAKEV Lisesi Müdürü Özlem Güngör, TAKEV İlköğretim Okulu Müdürü Sema Bayram Almanca Bölüm Başkanı Nilgün Mandıracı, Ege ve Akdeniz Bölgesi DSD Koordinatörü Andrea  Richter ve veliler katıldı. Görkemli bir törenle uluslar arası ve süresiz geçerliliğe sahip dil diplomalarını alan TAKEV öğrencileri, törene katılan ailelerine de duygu dolu anlar yaşattı.

 

Konsolos Häberle: “Alman Üniversiteleri Türk Gençlerini Bekliyor”

Alman kültürü ve dili ile ilgili ciddiyetle eğitim çalışmaları yürüten TAKEV Okulları gibi bir eğitim kurumunun varlığından büyük memnuniyet ve gurur duyduğunu belirten Almanya İzmir Başkonsolosu Häberle,” Dünyanın en seçkin üniversitelerinin bulunduğu Almanya’da üniversitelerin yüzde 90 köklü devlet üniversiteleridir. TAKEV öğrencileri bu diplomalarla Alman Üniversitelerinin ön kabul koşullarından birini elde etmiş durumdalar. Almanca eğitim veren böylesi seçkin bir okulun varlığından, ve Almanca konusunda son derece yetkin öğrenciler yetişiyor  olmasından dolayı mutluluk ve onur duyuyorum.Bu dil diplomalarını almanın oldukça zor olduğunu biliyorum. Sadece dil düzeyini değil dil üzerindeki yetkinliği de ortaya koyan bu diplomaları alma başarısı gösteren öğrenciler kadar TAKEVli eğitimcileri de bu zorlu eğitim süreci nedeniyle kutluyor ve alkışlıyorum. Alman Üniversiteleri de Türk gençlerinin önemli alternatiflerinden ve şanslarından biridir” dedi.

Ketenci : “İki Yabancı dili garantileyen okuluz”

En az iki yabancı dili (Almanca –İngilizce )çok iyi okuyabilen, anlayabilen, yazabilen ve konuşabilen gençlerin yetiştiği bir dil programı uyguladıklarını  belirten Ketenci, “Öğrencilerin öğrendikleri her iki dili de yanlızca konuşmaları değil; dilini öğrendikleri kültürü kavramaları, sorgulamaları; tarihinden başlayıp sanat ve felsefesini içselleştirmeleri sağlıyoruz. Dil diploması  Ayrıca okulumuzda tüm yıla yayılan Almanya ve İngiltere’de gerçekleştirdiği öğrenci değişim programları, öğrencilere yabancı dili kullanma yeteneği kazandırıyor. 

Tüm Başarılar


Üyeliklerimiz ve Desteklediklerimiz

Client logo
Client logo
Client logo
Client logo
Client logo
Client logo

Client logo
Client logo
Client logo