UNESCO’nun “Avrupa-Arap Dialogları” toplantısında ülkemizi TAKEV temsil etti.

Alman UNESCO temsilciliğinin 9-14 Kasım 2013 tarihlerinde Tunus’un  Kartaca kentinde  düzenlediği “UNESCO Milenyum Hedefleri ve Avrupa-Arap Dialogları” temalı toplantıda Türkiye’yi TAKEV Lisesi temsil etti. Polonya, Filistin, Mısır, Ürdün, Tunus, Kuveyt, Danimarka, Almanya, Lübnan ve Türkiye den lise düzeyinde okulların öğretmen ve öğrenci temsilcileri ile gerçekleşen toplantıya Türkiye’den TAKEV Lisesi öğrencisi Sina Develioğlu ile TAKEV Lisesi öğretmeni Ayşeğül Terzi davet edildi.

 

Avrupa Ülkeleri ve Arap Ülkeleri arasında köprü kurmayı hedefleyen organizasyonda yer alan öğrenciler,  demokrasi, kadın hakları, sosyal medyanın kullanımı, dil ve kültür etkileşimi üzerine film ve makaleler üreterek, halka açık pek çok sunum gerçekleştirdi. Yürütülen çalıştaylarda Ulusal koordinatörler ve öğretmenler tarafından, UNESCO milenyum hedefleri doğrultusunda çalışma stratejileri ve planlarını içeren bir anlaşma imzalanarak,  Paris’teki genel merkeze gönderildi. Organizasyona ayrıca Arap Origami Merkezi Başkanı  Osama  Bin Halil, İnsan Hakları Filmleri Festival Koordinatörü Yönetmen Elyes Baccar ve sosyal medya alanında uzman Prof.Dr. Zied  Bin Amor da yer aldı.

TAKEV Öğrencisi Sina Develioğlu, organizasyon boyunca yaptığı ve görsel malzemelerle desteklediği sunumlarında , ülkemizi ve değerlerimizi en iyi şekilde temsil ederek , farklı kültürlere sahip toplumların ortak paydada benzer yaşam ve değerlere sahip olduğunu gösterdi. Türkiye’yi UNESCO’nun en önemli organizasyonlarından birinde başarı ile temsil eden TAKEV Öğrencisi delegelerden de büyük ilgi ve beğeni topladı.

Tüm Başarılar


Üyeliklerimiz ve Desteklediklerimiz

Client logo
Client logo
Client logo
Client logo
Client logo
Client logo

Client logo
Client logo
Client logo