TAKEV Lisesi Öğrencileri’nin Uluslararası Projesi Ulusal Medya’da

Son iki yıldır “Çevrecilikle Kurulan Köprüler” adlı Uluslararası bir çevre projesinin Türkiye’deki beş partnerinden biri olan TAKEV Lisesi öğrencilerinin hazırladığı çalışma, ulusal medyada da ses getirdi.

Proje kapsamında Almanya’da inceleme ve araştırmalar yapan TAKEV Öğrencileri’nin kaleme aldığı röportaj ve makaleler, 10 Şubat 2014 Pazartesi tarihli Cumhuriyet Gazetesi’nin 9. sayfasında yayınlandı. Gazete , TAKEV Lisesi Öğrencileri Oğuz Gültepe,Ahmet Uğur Nergis, Buse Sağol, Selis Azoz,Mert Can, Rana Cansu Kebapçı, İrem Harman,Şinasi Erim Hurda, Mahmut Can Kızılbay, Edis Özçelik,Peket Ersoy,Beril Yel,  Eylül Deniz Kaynakçıoğlu, Elif Özkök ve Deniz Pınar Savcıgil’in hazırladığı inceleme, araştırma ve gözleme dayalı makalelere tam sayfa yer ayırdı.

 

“ÇEVRECİLİKLE KURULAN KÖPRÜLER” Projesi Nedir?

“Çevrecilikle Kurulan Köprüler” Projesi, Türkiye ve Almanya arasında iki yıldır sürdürülen uluslar arası bir çevre ve medya projesidir. Almanya’dan beş ve Türkiye’den beş okulun ortaklığı sonucunda gerçekleştirilen proje kapsamında , iki ülke gençleri bir araya gelip “Devamlılık ve Çevre”, “Kültürlearası İlişikiler” ve “Medya” konularını işleyecekler. Projeye Türkiye’den katılan toplam beş okuldan biri İzmir TAKEV Lisesi. Projenin bu bölümünde Almanya’dan Johann Vanotti Gymnasium ve TAKEV Lisesi öğrencileri WS Reformer şirketinde Alevsiz Ateş konusunda inceleme ve araştırmalar yaparak makaleler kaleme aldılar.

Tüm Başarılar


Üyeliklerimiz ve Desteklediklerimiz

Client logo
Client logo
Client logo
Client logo
Client logo
Client logo

Client logo
Client logo
Client logo


-->