KISA FİLM YARIŞMASINDA TÜRKİYE İKİNCİLİĞİ TAKEV’İN

Yönetmenliğini TAKEV Lisesi 12. sınıf öğrencilerimizden Ceylin Aydınay’ın yaptığı, “Tesadüf “ adlı kısa film, ulusal festivallerde başarıdan başarıya koşuyor.

Danışmanlığını Kısa Film Kulübü öğretmenlerinden Özlem Şarman Nalcı ve Ulaş Işıklar’ın yaptığı , öğrencimiz Ceylin Aydınay yönetmenliğinde çekilen film İstanbul Saint Michel Fransız Lisesi’nin1.Uluslararası Kısa Film Festivali’nde Türkiye  2.’si oldu.

 

Türkiye Beşinciliği ve Bilgi Üniversitesi’nden burs

İstanbul Özel ALEV Lisesi’nin 6.Ulusal ve 3.Uluslararası Kısa Film Festivali’nde  ise  “Tesadüf “ Türkiye  5.’si oldu..Jüri üyeliğini sinema eleştirmeni, senarist ve yazar Uygar Şirin,  oyuncu ve yönetmen Ali Artaç,  senarist Mine Kayaoğlu Öz,  oyuncu, senarist ve yönetmen Cemal Şan senarist, oyuncu ve yönetmen Hakan Haksun,  oyuncu Neslihan Atagül ve KısaKes Yarışması kurucu başkanı Arya Su Altıoklar’ın yaptığı yarışmada TAKEVli Ceylin Aydınay’ın filmi 26 film arasından 5.oldu. İstanbul Ataşehir Kültür Merkezi’nde 24 Mayıs gecesi yapılan ödül törenine tiyatro ve sinema sanatçısı Menderes Sabancılar da konuk olarak  katıldı.Ayrıca öğrencimiz Ceylin AYDINAY, başarısından dolayı Bilgi Üniversitesi’nin İletişim Fakültesi Sinema ve Televizyon Bölümü’nden önümüzdeki yıl için %75 burs alma hakkı kazandı.

Tüm Başarılar


Üyeliklerimiz ve Desteklediklerimiz

Client logo
Client logo
Client logo
Client logo
Client logo
Client logo

Client logo
Client logo
Client logo


-->