TAKEV ROBOTİCA KUZEY AMERİKADA TÜRKİYE’Yİ TEMSİL EDECEK

Bilim Kahramanları Buluşuyor Ulusal Turnuvası’nda ödülleri toplayan TAKEV Okulları, FLL Kuzey Amerika Şampiyonası’nda ülkemizi temsil edecek.

 

İzmir Tepekule Kongre ve Sergi Merkezi'nde 21-22 Mart 2015 tarihlerinde gerçekleşen Bilim Kahramanları Buluşuyor  11. Ulusal Turnuvası'na  İstanbul,Bursa, İzmir ve Ankara turnuvalarında ödül alan 45 takım katıldı.

Küçük yaş grubu ilköğretim öğrencilerinin katıldığı Ulusal FLL Junior Turnuvası'na ise toplam 18 ilköğretim okulundan takım katılarak mücade etti.

TAKEV İlköğretim Okulları'nın Robocup  ve Lionel Nxt takımları Junior FLL Turnuvası'nda TAKEV Anadolu ve Fen Lisesi öğrencilerinden oluşan Rated L ve Robotica, TAKEV İlköğretim Okulu'ndan Robotakev takımları ise Ulusal FLL Turnuvası'nda Ege Bölgesini ve okullarını büyük bir başarıyla temsil etti ve turnuvaya damga vurdu.

Junior FLL Turnuvası’nda TAKEV İlköğretim Okulu öğrencilerinden oluşan Robocup  Az parça ile  çok iş ödülü ;Lionel NXT takımı Poster sunumu ödülü alırken;

FLL 11.Ulusal Turnuvası’nda bölgemizi temsil eden TAKEV İlköğretim Okulu öğrencilerinden oluşan Robotakev  en iyi Programlama ödülünün sahibi oldu.

 15-17 Mayıs 2015 te Calsbad, California, Amerika'da gerçekleşecek olan FLL Kuzey Amerika Şampiyonası'nda (FLL North American Open Championship) ise ülkemizi temsil etme hakkı ise Robot Tasarım Birincilik Ödülünün sahibi olan TAKEV Fen ve Anadolu Lisesi öğrencilerinden oluşan Robotica takımının oldu.

Tüm Başarılar


Üyeliklerimiz ve Desteklediklerimiz

Client logo
Client logo
Client logo
Client logo
Client logo
Client logo

Client logo
Client logo
Client logo


-->