ALMAN ŞEREF BURSU BU YIL DA ÜÇ TAKEV ÖĞRENCİSİNİN

TAKEV Fen ve Anadolu Lisesi’ne bu yıl da DAAD Bursu yağdı. Türkiye’de bu yıl Alman Şeref Bursunu almaya hak kazanan 6 öğrenciden üçü, geçen yıl olduğu gibi bu yıl da TAKEV’den…TAKEV Öğrencileri sadece TAKEV Okulları’nın değil İzmir’in gururu oldu…

 

Alman Hükümeti tarafından her yıl tüm dünyada 120; Türkiye’de ise bu yıl sadece 6 öğrenciye verdiği Şeref Bursu’nun üçü, geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da TAKEV öğrencilerinin oldu. TAKEV Lisesi öğrencileri Gizem Çelebi, Ayça Öner ve Yağmur Onay DAAD şeref bursu kazandı.

 Burs,öğrencilerin, akademik ve dil başarısını değerlendirerek Almanya’da yüksek öğrenimini tamamlayıncaya kadar tüm masraflarının (üniversite harç ücreti-kitap masrafı-özel sağlık sigortası- gidiş/dönüş uçak bileti-yeme/içme-barınma masrafları) Alman Hükümeti tarafından karşılanması anlamına geliyor.

Toplam 6 öğrencinin elde ettiği DAAD Şeref Bursu’nu almaya hak kazanan üç TAKEV Lisesi öğrencisi, sadece  TAKEV Okulları’nın değil İzmir ve Ege Bölgesi’nin de gurur kaynağı oldu. TAKEV Fen ve Anadolu Lisesi Almanca Bölüm Başkanı ve Yurtdışı Eğitim Koordinatörü Nilgün Mandıracı, “öğrencilerimizle gurur duyuyoruz.  Öğrencilerimiz kabul aldıkları Alman üniversitelerinde dört yıl uçak biletleri dahil tüm masrafları karşılanarak okuma şansına sahipler” dedi. DAAD Şeref Bursunu daha önceki yıllarda  , TAKEV Lisesi 2011-2012 yılı mezunlarından Ece İran; 2012-2013 mezunlarından  Deniz Cantimur ve geçtiğimiz yıl 2013-2014 mezunlarından Berkay Özerbay, Deniz Pınar Savcığil ve Ecem Eker almaya hak kazanmıştı. Alman Hükümeti’nin şeref bursuyla Alman Üniversiteleri’nde tüm masrafları karşılanarak okuma şansı elde eden TAKEV Öğrencilerine bu yıl TAKEV’den üç İzmirli kız öğrenci daha eklendi.

Tüm Başarılar


Üyeliklerimiz ve Desteklediklerimiz

Client logo
Client logo
Client logo
Client logo
Client logo
Client logo

Client logo
Client logo
Client logo