TAKEV OKULLARI İNGİLİZCE DİL EĞİTİMİ BAŞARISINI ULUSLARARASI PLATFORMDA YENİDEN KANITLADI…

TAKEV Okulları, çift yabancı dil eğitiminin avantajlarını kullanarak elde ettiği  İngilizce dil eğitimi başarısını Ulusal ve uluslararası platformda bir kez daha ortaya koydu. Avrupa Gençlik Parlamentosu’nun İstanbul Robert Kolej’de düzenlenen ve Türkiye’nin İngilizce dil eğitimi veren en seçkin 27 okulundan gelen öğrencilerin delege olarak katıldığı konferansta , TAKEV Öğrencileri fark yarattı. Türkiye genelinde 151 öğrenciyle birlikte Ulusal seçmelere katılmaya hak kazanan TAKEV Lisesi öğrencileri Zeynep Naz Coşkun, Ecem Gencer ve Öykü Cantürk 4 gün boyunca komitelerde sergiledikleri başarılı sunumlarla fark yarattılar.

   2 Yabancı 2 Türk EYP üyelerinden oluşan jüri, delegelerin 4 gün boyunca hem komite çalışmalarını hem de Genel Kurul süreçlerini değerlendirerek üç ayrı Uluslararası EYP konferansı için 25 delege belirledi.TAKEV Anadolu Lisesi Öğrencisi İzmirli Zeynep Naz Coşkun, 25 delege arasından  10. olarak seçilip, 21-30 Nisan 2017 tarihinde Norveç’ de düzenlenecek 84.Uluslararası EYP Konferansına katılmaya hak kazandı.

TAKEV Lisesi öğrencilerinin hemen her platformda ve fırsatta İngilizce dil başarılarını ortaya koyarak, Almanca ve İngilizce olarak eş zamanlı yürüyen dil eğitiminin avantajlarını kanıtladıklarına dikkat çeken TAKEV Fen ve Anadolu Lisesi İngilizce Bölüm Başkanı Pınar İrtem, “ İngilizce yapısı itibariyle Almanca ile eş zamanlı öğrenildiğinde; İngilizce dil eğitiminde ,çok daha hızlı, kolay, kalıcı ve başarılı sonuçlar elde ediliyor. İngilizce’yi Almanca ile birlikte öğrenen TAKEV öğrencilerinin elde ettiği sonuçlar,bu bilimsel gerçeği yıllardır savunan dil bilimcileri doğrular nitelik ve kalitededir. Öğrencilerimizin İngilizce dil eğitimi veren Türkiye’nin en iyi okulları arasından bu sonuçlarla çıkmaları da bizler için büyük başarı. Zeynep Naz Coşkun’un Norveç’te yapılacak ve Avrupa Gençlik Parlamentosu’nun bu en önemli  Konferansında Türkiye’yi başarıyla temsil edeceğine ve yüz akımız olacağına yürekten inanıyorum” dedi.                                                                             

                                                                                                             

Tüm Başarılar


Üyeliklerimiz ve Desteklediklerimiz

Client logo
Client logo
Client logo
Client logo
Client logo
Client logo

Client logo
Client logo
Client logo