FLL BÖLGE TURNUVALARININ ŞAMPİYONU TAKEV

FİRST LEGO LİG’in iki gün süren İzmir Bölge  Turnuvaları’ndaTAKEV Okulları her iki günün şampiyonu olarak turnuvayı tamamladı. TAKEV Öğrencileri,3 farklı takımla ulusal turnuvada Ege Bölgesini temsil etme onuru yaşayacak.

 

TAKEV Okulları öğrencileri, 2016-2017 First Lego Lig İzmir Bölge turnuvasında TAKEV Fen ve Anadolu Lisesi’nden 3 ; TAKEVortaokulundan ise ise 2 takımla yarıştı. 72 takımın iki gün boyunca kıyasıya mücadele ettiği turnuvada her iki günün şampiyon takımı TAKEV Okulları öğrencilerinden çıktı.

Turnuvanın ilk gün şampiyonu ,kuş cennetindeki kırlangıçlar için geliştirdikleri yuva projesi ile TAKEV Fen ve Anadolu Lisesi öğrencilerinden oluşan Auxilium takımı oldu. Turnuvanın ikinci gün şampiyonu ise yine Narlıdere TAKEV Ortaokul öğrencilerinden oluşan Robotakev takımı oldu. "Şişeni Atma, Klimanla Rahatla" adlı projeleri ile hayvanlar için ücretsiz olarak tasarlanabilen bir klima geliştiren ROBOTAKEV takımı en yüksek puanı alan takım oldu.

TAKEV Fen ve Anadolu Lisesi öğrencilerinin soyu tükenmekte olan mersin balıkları için geliştirdiği proje turnuvanın “En İyi Sunum” ödülünü alırken ; TAKEV Lisesi Octobost takımının klima motorlarını kuşlar için yuvaya dönüştüren projesi “Proje Ödülü” nün sahibi oldu.

TAKEV Ortaokulu’ndan turnuvaya katılan Robogreen takımı “En İyi Mekanik Tasarım” ödülüne layık bulunurken; Robotakev takımı Robot Performans 2. Lik ödülünü ve turnuvanın ikinci gününün şampiyonu oldu.Şişeni Atma, Klimanla Rahatla" adlı projeleri ile hayvanlar için ücretsiz olarak tasarlanabilen bir klima geliştiren ROBOTAKEV takımı en yüksek puanı alan takım oldu.

TAKEV Okulları ulusal turnuvalara toplam üç takımla katılmaya hak kazanarak yine bir ödül rekoruna imza attı.

Tüm Başarılar


Üyeliklerimiz ve Desteklediklerimiz

Client logo
Client logo
Client logo
Client logo
Client logo
Client logo

Client logo
Client logo
Client logo