TAKEV ÖĞRENCİLERİ  YARATICILIKTA DA TÜRKİYE BİRİNCİSİ

TAKEV Okulları Kuşadası’nda yapılan Destination Imagination Türkiye Finallerinde iki takımıyla Türkiye Birinciliği; 2 takımıyla Türkiye ikinciliği ve iki takımıyla da Türkiye Üçüncülüğü elde etti. TAKEV Okulları dört ayrı takımla Türkiye ‘yi ABD’de yapılacak Dünya finallerinde temsil hakkı kazandı.

Türkiye’nin seçkin okullarından binlerce öğrencinin; bilim, teknoloji, mühendislik, matematik alanlarında yaratıcılıklarını, iletişim becerilerini, doğaçlama tiyatro yeteneklerini kullanarak yarıştığı Destination Imagination Ulusal Turnuvaları’nda TAKEV Okulları yine fark yarattı. Turnuvaya üç ayrı okuldan toplam 10 farklı takımla katılmaya hak kazanan TAKEV Okulları, Türkiye finallerinde ise iki kategoride Türkiye Birinciliği, iki kategoride de Türkiye İkinciliği elde ederek dört ayrı takımıyla DI Dünya Finallerine katılım hakkı elde etti.

TAKEV Fen ve Anadolu Lisesi'nden turnuvaya katılan  YeDIk takımı PO Challenge kategorisinde Türkiye Birinciliği; Narlıdere TAKEV Ortaokulu'ndan katılarak turnuvada yarışan  DIyabet takımı ortaokul PO challenge kategorisinde Türkiye Birinciliği elde etti.  TAKEV Savaşçıları takımı ilkokul E challenge kategorisinde Türkiye ikinciliği, Karşıyaka TAKEV Okulu' ndan meDIkal takımı ilkokul PO challenge kategorisinde Türkiye ikinciliği elde ederek Destination Imagination Global Finals’a katılmaya hak kazandı . DAT Ulusal Etkinliğinde yaratıcılık, takım çalışması ve problem çözme konusundaki becerilerini kanıtlayan öğrenciler  24- 27 Mayıs 2017 tarihlerinde, Knoxville Tennessee’de yapılacak olan Global Finals’da ülkemizi temsil edecek.

Görev programına katılmış olan bir buçuk milyondan fazla genç ve yetişkinin üzerinde olumlu etkisi olan Destination Imagination turnuvaları gençler için  hayal gücünden yeniliğe, yaratıcı süreci keşfetme ve kullanma fırsatları yaratmayı amaçlayan bir organizasyon. Dünyada otuzdan fazla ülkeden yüz bin,  Türkiye’de yaklaşık iki bin genç, en büyük yaratıcı düşünme ve problem çözme festivali olarak kabul edilen Destination Imagination (Yaratıcı Problem Çözme) etkinliğine katılarak ve çözümlerini sergilemektedir.

 

Tüm Başarılar


Üyeliklerimiz ve Desteklediklerimiz

Client logo
Client logo
Client logo
Client logo
Client logo
Client logo

Client logo
Client logo
Client logo


-->