OKULUMUZ ÜÇ BİRİNCİLİKLE TÜBİTAK’TA ÖDÜL REKORU KIRDI

TÜBİTAK 48. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması’nda 3 projesi birincilik elde eden TAKEV Lisesi ,aynı zamanda Ege Bölgesi’nin en çok ödül alan okulu oldu.

TÜBİTAK 48. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması sonuçlandı. TAKEV Fen ve Anadolu Lisesi’nin bölge sergisine kalmaya hak kazanan iki kimya projesi ile  Fen ve Teknoloji projesi bölge sergisinden birincilik elde ederek Ankara’da ulusal yarışmaya katılma hakkı kazandı.  TAKEV Fen ve Anadolu Lisesi öğrencilerinin hazırladığı tarih projesi ikincilik, biyoloji  projesi ise üçüncülük elde etti. TAKEV Okulları böylelikle yarışmadan ödül rekoru ile dönerek Ege Bölgesi elemelerinin en çok ödül alan okulu oldu.

TAKEV öğrencileri Semiha Doğa Fırat ve Yağmur Akyaz’ın hazırladığı “Yerinde doping analizi için akıllı telefon uygulaması ile kombine edilmiş yeni bir sistem: Mobil-Dopsens” konulu kimya projesi ile Atakan Çarkçı ve  Defne Yakup’un hazırladığı “ Onosma bitki ekstrelerinin kanser hücre hatlarına etkisi” konulu kimya projesi kimya dalında birincilik elde ederken; Armağan Çelik ve Doğaç Elden’in geliştirdiği “Nabız sıcaklık ve uzaklık ölçer bileklik tasarımı E-bileklik” Teknolojik tasarım alanında birinci oldu. Üç projeye imza atan TAKEV öğrencileri , Ankara’da yapılacak ulusal seçmelerde İzmir ve Ege Bölgesini temsil edecek.

Öte yandan yine öğrencilerimiz Zeynep Koyuncuoğlu ve Fatma Deniz Genç’in hazırladığı “3000 yıllık cam sanatının İzmir'deki temsilcisi Nazar boncuğu” konulu tarih projesi ikincilik elde ederken; Zeynep Su Selçuk ve Melisa Parlak’ın  “Atık kağıtlardan karanlık Fermantasyon ile hidrojen gazı üretimi”adlı projesi biyoloji dalında üçüncü oldu.

TAKEV Okulları olarak  aynı zamanda Ege Bölge sergisinin en çok ödül alan okulu olma gururunu da yaşadık. Okulumuza bu gururu yaşatan öğrencilerimizi ve danışman öğretmenlerimizi kutluyor başarılarının devamını diliyoruz.

Tüm Başarılar


Üyeliklerimiz ve Desteklediklerimiz

Client logo
Client logo
Client logo
Client logo
Client logo
Client logo

Client logo
Client logo
Client logo