TAKEV ÖĞRENCİLERİNE ALMAN ŞEREF BURSU

TAKEV Fen Lisesi öğrencisi  Ece Derin Aydın ile TAKEV Anadolu  Lisesi öğrencisi Utku Budak, bu yılın DAAD(Alman Akademik Değişim Servisi ) bursiyerleri olarak okullarının ve İzmir’in gururu oldu.  12. Sınıföğrencileri Ece Derin Aydın ve Utku Budak, Alman Hükümetinin her yıl Türkiye’den 5 öğrenciye verdiği  alman şeref bursunun sahipleri oldu. TAKEVli Utku ve Derin, elde ettikleri DAAD bursu ile, Almanya’da tüm masrafları Alman hükümetince karşılanarak üniversite eğitimi alacaklar.

 

Alman Hükümeti tarafından her yıl akademik ve dil başarısını değerlendirerek tüm dünyada seçilmiş sayılı öğrenciye; bu yıl Türkiye’den de sadece 5 öğrenciye verdiği burs, TAKEV Mezunu İzmirli öğrencilerin, Almanya’da yüksek öğrenimini tamamlayıncaya kadar tüm masraflarının (üniversite harç ücreti-kitap masrafı-özel sağlık sigortası- gidiş/dönüş uçak bileti-yeme/içme-barınma masrafları) Alman Hükümeti tarafından karşılanması anlamına geliyor.

TAKEV Fen ve Anadolu Lisesi Almanca Bölüm Başkanı ve Yurtdışı Eğitim Koordinatörü Nilgün Mandıracı, “bugüne kadar DAAD bursu almaya hak kazanan öğrencilerimizle gurur duyuyoruz. TAKEV Fen ve Anadolu Lisesi eğitime başladığı yıldan bu yana 11 mezunumuz Alman şeref bursu ile Almanya’da üniversite eğitimi görme şansına sahip oldu. Şanslı ve başarılı öğrencilerimizin sayısına ehr yıl yenileri ekleniyor., gurur doluyuz” dedi.

DAAD(Alman Akademik Değişim Servisi) Şeref Bursunu daha önceki yıllarda  , TAKEV Lisesi 2011-2012 yılı mezunlarından Ece İran; 2012-2013 mezunlarından  Deniz Cantimur ; 2013-2014 mezunlarından Berkay Özerbay, Deniz Pınar Savcığil ve Ecem Eker; 2014-2015 mezunlarından da Gizem Çelebi, Yağmur Onay, ve Ayça Öner; 2015-2016 yılında Melike Serin almaya hak kazanmıştı. Alman Hükümeti’nin şeref bursuyla Alman Üniversiteleri’nde tüm masrafları karşılanarak okuma şansı elde eden TAKEV Öğrencilerine bu yıl TAKEV’den Ece Derin Aydın ve Utku Budak eklendi.

Tüm Başarılar


Üyeliklerimiz ve Desteklediklerimiz

Client logo
Client logo
Client logo
Client logo
Client logo
Client logo

Client logo
Client logo
Client logo