LİDER RUHLU ÖĞRENCİLER YARIŞTI TAKEV TÜRKİYE BİRİNCİSİ… 

TAKEV Okulları öğrencileri bu kez liderlik yetenekleri ve kritik sorunlara getirdikleri çözüm önerileri ile Türkiye’nin en iyisi olduklarını ortaya koydu. 1974 yılından bu yana ABD’de düzenlenen ve bu yıl Türkiye’de ikincisi gerçekleşen “Future Problem Solving Program” adlı yarışmada junior skit performans kategorisinde Türkiye Birincisi oldular.

 

Kritik ve yaratıcı düşünme yeteneği geliştirmek, gelecek için bir vizyon oluşturmaları için öğrencileri teşvik etmek ve öğrencileri liderlik rollerine hazırlamak amacıyla 1974 yılında ABD'de başlatılan FPSPI (Future Problem Solving Program International) günümüzde ABD başta olmak üzere onlarca ülkede, her yıl on binlerce öğrenciyi kapsayan etkinlikler düzenliyor.

Yarışma kapsamında,günümüzden en az 20 yıl ilerisi için kurgulanan gelecek senaryolarını program kapsamında 6 basamaklı bir problem çözme tekniğiyle hazırlayan ekiplerin  çözümleri ;Ege, Bilkent, Yaşar ve Gediz Üniversitelerinin akademisyenlerinden oluşan jüri tarafından değerlendirildi..Bu sene 2.si düzenlenen Türkiye finalinde tüm Türkiye'den yarışmacı ekipler üç ayrı yaş kategorisinde Türkiye şampiyonu olabilmek için yarıştı. TAKEV Narlıdere İlköğretim Okulundan yarışmaya katılan öğrenciler, Junior kategorisinde  katıldıkları  yarışmada Türkiye 1.liği elde etti.

Tüm Başarılar


Üyeliklerimiz ve Desteklediklerimiz

Client logo
Client logo
Client logo
Client logo
Client logo
Client logo

Client logo
Client logo
Client logo