TÜBİTAK BÖLGE SERGİSİNDE İKİ PROJEMİZ BİRİNCİLİK ELDE EDEREK TÜRKİYE FİNALLERİNE KATILMA HAKKI KAZANDI

TÜBİTAK tarafından düzenlenen 49. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Ege Bölge Sergisi sonuçlandı. TAKEV Lisesi öğrencilerinin hazırladıkları iki proje Ege Bölge Birincisi seçilerek Türkiye finallerine katılmaya hak kazandı.

49. Ortaöğretim Öğrencileri Arası Araştırma Projeleri Yarışması’na bu yıl   Türkiye genelinde  16binin üzerinde proje başvurusu yapıldı. Ege Bölgesi elemelerinde yarışan  883 proje arasından Bölge sergisine 100 proje değer görüldü. Yarışmaya kimya, matematik ve biyoloji alanlarından 3 proje ilekatılan TAKEV Lisesi öğrencileri, kimya ve biyoloji alanlarında Ege Bölgesini temsil etmek üzere Türkiye finallerine katılma onuru yaşayacaklar.

Biyoloji alanında TAKEV Anadolu Lisesi öğrencilerinden Melisa Parlak ve Zeynep Su Selçuk’un hazırladığı “Aynı Anda Tanım Ve Tedavi İçin Yenilikçi Moleküller: MultifonsiyonelNanoveziküller”  konulu biyoloji ve TAKEV Fen Lisesi öğrencilerinden Çağıl Yetiş ve Cem Yeşil’in hazırladıkları “Deney Tübü İçerisinde Laboratuvar : Su Diagnostiği” konulu kimya projesi ile Ege Bölge Birincisi oldular.

Tüm deneysel çalışmaların Ege Üniversitesi Biyokimya laboratuvarlarında Prof. Dr. Suna TİMUR ve Dr. Emine Güler Çelik danışmanlığında hazırlayan öğrencilerimiz okulumuza büyük gurur yaşattılar.

 

Tüm Başarılar


Üyeliklerimiz ve Desteklediklerimiz

Client logo
Client logo
Client logo
Client logo
Client logo
Client logo

Client logo
Client logo
Client logo


-->